pless.pl

Wiadomości

  • 31 lipca 2022
  • wyświetleń: 146

Zabawki dla 2-latka - tradycyjne, edukacyjne i interaktywne

Materiał partnera:

Drugi rok życia to czas, w którym dziecko zaczyna być coraz bardziej samodzielne. Umie już chodzić, zaczyna korzystać z rowerka biegowego i przede wszystkim jest bardzo ciekawe świata. Dlatego więc warto zadbać o to, aby wśród jego zabawek znalazły się także te edukacyjne.

Silesia


Zabawki dla 2-latka - tradycja i nowoczesnośćZabawki dla 2-latka powinny nie tylko przynosić frajdę, ale także wspomagać rozwój. Obecnie na rynku jest szeroki wybór różnorodnych zabawek, warto więc wiedzieć, na co zwracać uwagę. Niezawodnym wyborem są wszystkie pluszaki, lalki czy klocki w różnej postaci: drewniane, magnetyczne lub te z pianki. Dobrym pomysłem są też takie, które pomogą dziecku poznawać kształty poprzez sortowanie lub dopasowywanie do form. Należy jedynie pamiętać, by elementy te nie były zbyt drobne, ponieważ dzieci w tym wieku lubią wszystko testować poprzez wkładanie do buzi tego, co wpadnie im w ręce.

Taki zestaw warto urozmaicić o interaktywne wersje, które dodatkowo wspomogą dziecko w poznawaniu świata. Należą do nich wszelkie zabawki dźwiękowe, takie jak mówiące lalki, czy misie pluszowe lub książeczki, w których można np. usłyszeć, jakie odgłosy wydają zwierzęta. Dzięki takim zabawkom dla 2-latka dzieci uczą się także odpowiedzialności i wykształcają empatię poprzez opiekowanie się prawie żywymi przedmiotami.

Jakie zabawki edukacyjne wybrać dla 2-latka?Nie ma nic lepszego niż nauka poprzez zabawę. Dlatego też przy wybieraniu zabawek dla 2-latka warto postawić na te, które umożliwią mu poznawanie otoczenia, kształtowanie zdolności manualnych, jak i pobudzą jego kreatywności. Należą do nich puzzle lub obrazkowe domino czy memory. Dobrze sprawdzą się wszelkiego rodzaju układanki lub przeplatanki, które nauczą maluchy cierpliwości. Standardowym rozwiązaniem są również kolorowanki, różne łamigłówki i rebusy, a także książeczki, które pomogą dziecku poznawać nowe słowa, rośliny i zwierzęta.

W tym wieku sprawdzą się także zabawki, które imitują wyposażenie domu lub warsztatu. 2-latki lubią naśladować starszych, dlatego też wielu z nich interesuje się drewnianą kuchnią lub zestawem do majsterkowania. Takie zabawki przede wszystkim skłaniają dziecko do samodzielności. Podobnie jest z takimi, które wymagają pchania lub ciągnięcia. 2-latek z chęcią wyjdzie na spacer, jeśli będzie mógł pchać wózek z lalkami lub ciągnąć na sznurku ulubioną wywrotkę.