pless.pl

Wiadomości

  • 31 lipca 2022
  • wyświetleń: 131

Mydło do golenia - codzienna pielęgnacja w naturalnym wydaniu

Materiał partnera:

Pianki czy żele do usuwania zarostu zna chyba każdy. To zdecydowanie najpopularniejsze produkty służące do golenia - ale czy najlepsze? Okazuje się, że serca mężczyzn podbijają wykonywane z naturalnych materiałów mydła do golenia. Uwielbiają je wszyscy, którym zależy na wysokiej jakości składników i skutecznym usunięciu włosów.

Silesia


Co to jest mydło do golenia?Mydło do golenia wyglądem i kształtem przypomina zwykłe mydło w kostce, którego używa się do mycia rąk. Takich preparatów używało się już w XIX wieku, a teraz powracają do łask. Zazwyczaj mydło do golenia znajduje się w dopasowanym do niego pojemniczku, który ułatwia użytkowanie. Nie trzeba bowiem trzymać rozpuszczającego się mydła w dłoni.

Mydła do golenia są bezpieczne dla skóry i włosów, ponieważ produkuje się je z naturalnych składników. Znajduje się w nich gliceryna, a także wodorotlenki odpowiedzialne za powstawanie gęstej piany. Wśród składników dodatkowych znajdują się najczęściej różnego rodzaju olejki roślinne. Mydła mogą mieć ziołowe czy cytrusowe zapachy - zależy to od tego, jakie ekstrakty zostały użyte w konkretnym produkcie.

Ze względu na obecność naturalnych składników mydło do golenia zapewnia nie tylko dobry poślizg brzytwy czy ostrzy i skuteczne golenie, ale jednocześnie pielęgnuje skórę. W zależności od konkretnych składników może działać np. nawilżająco czy łagodząco.

Jak używać mydła do golenia?Aby skorzystać z mydła do golenia, trzeba wiedzieć, jak wytworzyć z niego pianę. Jest to bardzo proste i można to zrobić na kilka sposobów. Pierwszy z nich to zwilżenie mydła pod strumieniem wody i wysmarowanie mokrym produktem swojego zarostu. Druga metoda polega na namoczeniu pędzla do golenia i wykonaniu okrężnych ruchów na mydle trzymanym w dłoni. Następnie należy przenieść pianę pędzlem z mydła na zarost. Trzeci sposób jest podobny do poprzedniego, jednak mydło trzyma się w specjalnym naczyniu, które często jest dołączone do zestawu.

Po rozprowadzeniu odpowiedniej ilości piany na twarzy można przejść do procesu właściwego golenia, np. przy użyciu brzytwy czy maszynki. Broda posmarowana pianą z mydła będzie zmiękczona i łatwo podda się procesowi usuwania. Na dobry poślizg wpływają m.in. stosowane w mydłach olejki pochodzenia roślinnego. Warto stosować te produkty nie tylko ze względu na ich działanie, ale także przyjazność środowisku. Poza składnikami na uwagę zasługują estetyczne opakowania, które zwykle wykonane są z ekologicznych materiałów.