pless.pl

Wiadomości

  • 30 lipca 2022
  • wyświetleń: 105

5 powodów by kupić odkurzacz bezprzewodowy

Materiał partnera:

Odkurzacze bezprzewodowe zawojowały nasze domy i znalazły już swoją pozycję wśród sprzętów do sprzątania. Choć początki tych sprzętów nie były zachęcające, ze względu na ich krótki czas pracy i długi okres ładowania, obecnie producenci wyposażają swoje sprzęty w baterie, które pozwolą za jednym razem posprzątać nawet spore mieszkanie. Jakie są zalety odkurzaczy bezprzewodowych i dlaczego warto mieć je w domu?

Silesia


Wygoda użytkowaniaNa wygodę użytkowania wpływa zarówno brak przewodu, który ciągnąłby się za sprzętem przewodowym i konieczność przełączania go z gniazdka do gniazdka, aby zwiększyć zasięg rury ssącej, jak i niewielkie wymiary odkurzaczy bezprzewodowych. Dobry odkurzacz bezprzewodowy jest sprzętem lekkim, zatem manewrowanie nim nikomu nie sprawi problemu. Odkurzacze bezprzewodowe z reguły mają smukłą, pionową budowę, co wpływa też pozytywnie na ich przechowywanie. Zwykle też mają stację dokującą, do której odkłada się odkurzacz po użyciu. Stacja na stałe jest wpięta do gniazdka elektrycznego, zatem wystarczy sprzęt odłożyć na miejsce, aby stacja podjęła jego ładowanie. W ten sposób odkurzacz jest cały czas gotowy do pracy.

Urządzenie 2 w 1Większość urządzeń bezprzewodowych ma opcję wypięcia z pionowej obudowy i użycia samego serca urządzenia, w którym znajduje się silnik i zbiornik na nieczystości. Dzięki tej opcji odkurzacz posłuży Ci do sprzątnięcia rozsypanej przypadkowo mąki, piasku naniesionego przez psa po spacerze, jak i okruchów ze stołu, bez angażowania się w duże sprzątanie. Taki mały sprzęt jest poręczny, pozwoli sięgnąć tam, gdzie nie sięgnie szczotka tradycyjnego odkurzacza. Niektóre ze sprzętów również mają na przykład opcję zginania rury ssącej, dzięki czemu można sprzątnąć przestrzeń pod łóżkiem czy pod szafą. Inne modele mogą być wyposażone w funkcję mycia podłogi, więc obok odkurzania można też podłogę umyć. Każdy z producentów wyposaża swój sprzęt w coraz to nowsze funkcjonalności, więc tylko od nas zależy czy wybierzemy ten z nich, który spełni wszystkie nasze potrzeby.

MobilnośćNie tylko brak kabla, ale też niewielkie wymiary i waga urządzenia pozwalają na wykorzystanie jego w różnych okolicznościach. Najczęściej odkurzacz bezprzewodowy znajduje zastosowanie w sprzątaniu samochodu. Niewielu z nas może się pochwalić garażem z gniazdkiem elektrycznym, który pozwoli wykorzystać do sprzątania auta tradycyjne urządzenie. Więc z pomocą przychodzi tu mobilne urządzenie bezprzewodowe. Dodatkowo funkcjonalność, wymieniona wcześniej, wypinania serca urządzenia sprawia, że mamy w rękach niewielkich rozmiarów sprzęt, którym manewrowanie we wnętrzu samochodu nie stanowi problemu. Dodatkowo, gdy wyposażymy końcówkę w rozmaite szczotki - specjalistki od sprzątania tapicerki czy trudno dostępnych miejsc - mamy obraz urządzenia, które podoła wszelkim trudnościom samochodowego sprzątania.

Sprawdzi się do sprzątania różnych powierzchni


Krótka wersja urządzenia zaopatrzona w różne końcówki będzie użyteczna bardziej niż tradycyjny odkurzacz. Definiuje to głównie rozmiar i łatwość obsługi. Zatem w razie potrzeby zastosujemy odkurzacz do sprzątania wnętrza szafy, pojemnika na pościel w kanapie lub sprzątniemy parapety z kurzu, albo też robiąc generalne porządki oczyścimy z kurzu szafy i szafki na ich szczycie.

Długi czas pracyPierwsze z mobilnych sprzętów bezprzewodowych potrafiły czynnie sprzątać około 7 minut. Po tym czasie odkurzacz tracił moc i trzeba go było postawić do ponownego ładowania. Obecne sprzęty pracują, w zależności od ich klasy od 20 do 60 minut na jednym ładowaniu, zatem ich krótki czas pracy nie definiuje już sposobu użycia odkurzacza. Niektórzy z producentów osiągnęli już taką dużą moc ssącą i tak długi czas pracy na jednym ładowaniu, że uważa się, że sprzęty takie w krótkim okresie czasu zastąpią tradycyjne odkurzacze bezprzewodowe, jako mniej kłopotliwe w użyciu.