pless.pl

Wiadomości

  • 30 lipca 2022
  • wyświetleń: 87

Jak stosować płyn micelarny?

Materiał partnera:

U większości kobiet, makijaż stanowi wizytówkę dobrej prezencji oraz zadbania o siebie. Warto jednak pamiętać o tym, że każdą skórę należy dogłębnie oczyszczać oraz dostarczać jej odpowiednich składników z kosmetyków do pielęgnacji. Kluczowe w tym przypadku może okazać się ustalenie typu cery. Dzięki temu, będziemy mieli pewność, że dostarczamy naszej skórze wszystkich składników, które zapewniają jej odżywienie, nawilżenie oraz blask i jędrność. Jak w tym przypadku sprawdzi się płyn micelarny i jak go stosować? Podpowiadamy.

Silesia


Czym jest płyn micelarny?Płyn micelarny to jeden z najczęściej stosowanych kosmetyków, zwłaszcza wśród kobiet, które lubią i cenią makijaż, nawet lekki. Warto wiedzieć o tym, że płyn micelarny wyróżnia się posiadaniem miceli, które oczyszczają twarz z wszelkich zanieczyszczeń, sebum oraz właśnie makijażu. Ze względu na działanie, szczególnie mocno poleca się go osobom o wrażliwych typach cery oraz skłonnych do podrażnień. Coraz częściej zdarza się, że korzystają z niego również osoby z atopową skórą lub bardzo problematyczną. Kosmetyki takie jak płyny micelarne najlepiej kupować od sprawdzonych firm, które charakteryzują się prawidłowym dbaniem o każdy typ cery.

Płyn micelarny - jak działa?Aby lepiej poradzić sobie ze zrozumieniem popularności tego kosmetyku do pielęgnacji, warto zdać sobie sprawę z tego, jak działa. Po pierwsze, może on zastąpić kilka kosmetyków oczyszczających, ponieważ nie tylko usuwa makijaż, ale również usuwa nadmiar sebum i wszelkie zanieczyszczenia z twarzy. Dzieje się tak za sprawą miceli, które wykazują działanie na dwóch płaszczyznach. Ich zewnętrzna warstwa odpycha tłuszcze, a przyciąga wodę, wykazując działanie hydrofilowe. Wewnętrzna zaś jest hydrofobowa.
Dla skóry twarzy oznacza to tylko tyle, że dochodzi do jej łagodnego i wygodnego oczyszczenia. Właściwości takie wykazują kosmetyki do twarzy Onlybio.

Pamiętajmy o tym, że skóra naszej twarzy na co dzień boryka się z takimi problemami, jak kurz, resztki kremu czy zanieczyszczenia spowodowane makijażem. To właśnie z tym musi poradzić sobie dobry płyn micelarny i sprostać wyzwaniu. Dobry kosmetyk powinien poradzić sobie z zabrudzeniami, które możemy usunąć za pomocą np. żelu myjącego i pianki. To właśnie sprawia, że płyn micelarny jest tak popularny wśród kobiet. Jest wielozadaniowy, dzięki czemu zajmuje mniej miejsca w łazience, a wakacyjna wyprawa sprawia, że nie musimy martwić się o upchanie do walizki wielu kosmetyków, ponieważ mamy jeden, który świetnie sprawdzi się w każdej roli.

Jak stosować płyn micelarnyStosowanie płynu micelarnego jest bardzo proste, dzięki czemu mogą korzystać z niego również młodsze osoby, które dopiero zaczynają przygodę ze świadomą pielęgnacją. Na wacik kosmetyczny należy nanieść odrobinę płynu i lekko przetrzeć nim twarz. Warto pamiętać o tym, że silne pocieranie może wywołać podrażnienia. Jeśli chcemy usunąć makijaż oka, to nasączony wacik warto potrzymać kilka sekund przy powiece, tak aby doszło do rozpuszczenia zarówno cieni, jak i tuszu do rzęs.