pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 26 lipca 2022
  • 27 lipca 2022
  • wyświetleń: 6783

Policjanci chcieli rozbić szybę w samochodzie, by uratować psa

Wysokie temperatury w połączeniu z brakiem rozsądku i wyobraźni są bardzo niebezpieczne. Pomimo licznych apeli, wciąż zdarzają się sytuacje, kiedy właściciele psów zostawiają swoje pupile w nagrzanych autach. Na szczęście świadomość obywateli stale rośnie, o czym świadczy reakcja przechodnia, który zobaczył zamkniętego w samochodzie czworonoga i szybko powiadomił pszczyńską policję.

Pszczyńscy policjanci rozbili szybę w samochodzie, by uratować psa - 07.2022
Pszczyńscy policjanci już mieli rozbić szybę w samochodzie, by uratować psa, ale zjawił się właściciel - 07.2022 · fot. KPP Pszczyna


Policjanci wskazują, że latem, przede wszystkim przed sklepami można natknąć się na samochody, w których nieodpowiedzialni właściciele zostawiają zwierzęta.

Tak też było w niedzielne popołudnie, kiedy mężczyzna zauważył zamkniętego w aucie psa. Powiadomieni o sytuacji policjanci szybko przyjechali na miejsce. Z relacji świadków wynikało, że pies mógł siedzieć w aucie od około 40 minut. Zwierzę cały czas dyszało i było już bardzo wyczerpane. Mundurowi szybko sprawdzili, czy w pobliżu nie ma właściciela pojazdu.

Pszczyńscy policjanci rozbili szybę w samochodzie, by uratować psa - 07.2022
Pszczyńscy policjanci już mieli rozbić szybę w samochodzie, by uratować psa, ale zjawił się właściciel - 07.2022 · fot. KPP Pszczyna


Kiedy mieli wybijać boczną szybę w oplu, na miejsce przybiegł właściciel, który widząc policjantów, zdał sobie sprawę z niebezpieczeństwa, na jakie naraził czworonoga. Okazało się, że mężczyzna poszedł na obiad i uciął sobie pogawędkę ze znajomymi.

Dzielnicowy przypomniał opiekunowi czworonoga o konsekwencjach, jakie wynikają z tak nieodpowiedzialnego zachowania. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Pamiętajmy! Pozostawienie dzieci, starszych ludzi lub zwierząt w samochodzie, to poważne zagrożenie nie tylko dla ich zdrowia, ale i życia. Nawet chwila, której potrzebujemy, by zrobić zakupy, czy zjeść posiłek może wystarczyć, by doprowadzić do tragedii.

ar / pless.pl
źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.