pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 26 lipca 2022
  • 27 lipca 2022
  • wyświetleń: 10597

Kierująca BMW zda egzamin na prawo jazdy jeszcze raz

20-latka popełniła 3 poważne wykroczenie w ciągu niespełna dwóch lat. W myśl obowiązujących przepisów musi ponownie zdać egzamin.

Kontrola prędkości
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali prawo jazdy 20-latce · fot. policja.pl


W Kobiórze na drodze krajowej nr 1 policjanci drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującą BMW, która przekroczyła dopuszczalną prędkość o 53 km/h. Jak wykazał miernik prędkości, mieszkanka Katowic pędziła z prędkością 153 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 100 km/h. Na tym jednak nie koniec problemów miłośniczki szybkiej jazdy... Jak ustalili mundurowi, było to już jej trzecie poważne wykroczenie w ciągu niecałych dwóch lat. W związku z tym stróże prawa zatrzymali 20-latce prawo jazdy i nałożyli na nią mandat karny w wysokości 1500 złotych.

Policja przypomina: w stosunku do osób, które w okresie 2 lat od dnia wydania im po raz pierwszy prawa jazdy, dopuściły się przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, może zostać zastosowane cofnięcie uprawnień. Chodzi tu o spowodowanie wypadku drogowego bądź też jazdę pod wpływem alkoholu. Młody kierowca straci prawo jazdy również, gdy popełni jedno z trzech wykroczeń. Spowoduje zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, będzie kierować po wypitym wcześniej alkoholu lub przekroczy prędkość powyżej 30 km/h. Nie ma taryfy ulgowej dla piratów drogowych, a przepisy o ruchu drogowym jasno mówią o surowych restrykcjach wobec kierowców lekceważących obowiązujące przepisy.

ar / pless.pl
źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.