Reklama

Wiadomości

  • 25 lipca 2022
  • 26 lipca 2022
  • wyświetleń: 3479

Łowca autografów samorządowców odwiedził pszczyński urząd

Tomasz Pawłowski, znany jako Tomek Wędrowniczek ma wyjątkową pasję - nieprzerwanie od 1990 roku podróżuje po polskich urzędach i spotyka się z włodarzami. W poniedziałek 25 lipca odwiedził pszczyńskie starostwo, to jego druga wizyta w tym miejscu.

Tomasz Pawłowski znany jako Tomasz Wędrowniczek odwiedził Starostwo Powiatowe w Pszczynie. Na zdjęciu z Barbarą Ban
Tomasz Pawłowski znany jako Tomasz Wędrowniczek odwiedził Starostwo Powiatowe w Pszczynie. Na zdjęciu z Barbarą Bandołą oraz Damianem Cieszewskim - 25.07.2022 · fot. powiat


Tomasz Pawłowski podróżuje po Polsce od ponad 30 lat, w tym czasie odwiedził 4681 samorządowców. Swoje wizyty dokumentuje tworząc kroniki zawierające autografy, dedykacje, wizytówki i zdjęcia. Posiada już 115 takich albumów. Od 1990 roku udało mu się odwiedzić m.in. 394 starostów, 478 wicestarostów, 578 prezydentów miast, 668 burmistrzów i 883 wójtów. Zbiera też gadżety i pamiątki.

W Starostwie Powiatowym w Pszczynie spotkał się ze starostą Barbarą Bandołą i wicestarostą Damianem Cieszewskim. To kolejna wizyta niecodziennego podróżnika w pszczyńskim starostwie, pierwsza miała miejsce w 2012 roku.

- Pan Tomek to postać z nietuzinkową pamięcią do nazwisk i miejsc, do których przybywa. To kopalnia wiedzy samorządowej - mówi starosta Barbara Bandoła, która pozostawiła pamiątkowy wpis w jednej z kronik.

Podróżujący pociągami po Polsce wędrownik na co dzień mieszka w Gnieźnie, jest osobą niepełnosprawną.

- Swoją podróż rozpocząłem mając 20 lat. We wszystkich miejscach, które odwiedzam zawsze jestem przyjmowany z uśmiechem - mówi Tomasz Pawłowski, nazywany Tomkiem Wędrowniczkiem.

ar / pless.pl

źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.