Reklama

Wiadomości

  • 23 lipca 2022
  • 25 lipca 2022
  • wyświetleń: 63505

Sobotnia nawałnica w powiecie: powalone drzewa, słup i... silos

W sobotę, 23 lipca około godz. 16.00 nad powiatem pszczyńskim przeszła burza z opadami deszczu i silnymi porywami wiatru. Miejscami wystąpił grad. Mieszkańcy informują o zniszczeniach, jakie wyrządziła nawałnica. Publikujemy materiały nadesłane przez czytelników.

Skutki sobotniej nawałnicy w Studzienicach - 23.07.2022 · fot. Daniel Dębiec


Burza, grad, wiatr i... straty. Niebezpiecznie było m. in. w Studzienicach przy ul. Słowików. Tam wiatr przywiał 4-metrowy silos, który został źle zabezpieczony na posesji i przetoczył się przez pole uprawne, dokonując zniszczeń plantacji, ogrodzenia oraz garażu. Na miejscu czynności przeprowadził policyjny technik wydziału kryminalnego. Pszczyńska policja prowadzi dalsze postępowanie w tej sprawie.

Sobotnia nawałnica - wiatr przytoczył silos przez pole uprawne - 23.07.2022 · fot. Mariusz Seidel


W Piasku tamtejszy zastęp OSP interweniował przy ul. Juliusza Słowackiego, gdzie wystąpiła konieczność pompowania wody w zalanym mieszkaniu.

W Studzienicach przy ul. Kosów zostały powalone słup telekomunikacyjny oraz drzewo. Interweniował zastęp OSP Jankowice.

Powalone drzewo i słup telekomunikacyjny przy ul. Kosów - 23.07.2022
Powalone drzewo i słup telekomunikacyjny przy ul. Kosów - 23.07.2022 · fot. Natalia / Ratownictwo Powiat Pszczyński


Również w Kobielicach przy ul. Borowej drzewo zostało powalone na jezdnię. Interweniował zastęp OSP Suszec. Droga była nieprzejezdna.

Drzewo przewróciło się również w Pszczynie na ul. Doświadczalnej, gdzie interweniowali druhowie z OSP Pszczyna oraz przy ul. Łowieckiej, gdzie pracował zastęp OSP Piasek.

Jedna z czytelniczek przesłała nagranie gradobicia w Czarkowie:

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.