pless.pl

Wiadomości

  • 21 lipca 2022
  • wyświetleń: 239

Soczewki jednorazowe vs. wielokrotnego użytku - co wybrać?

Materiał partnera:

Każdy użytkownik soczewek kontaktowych przynajmniej raz stanął przed dylematem, jaki ich rodzaj wybrać - jednorazowe czy wielokrotnego użytku? Zebraliśmy najważniejsze wady i zalety obu rozwiązań, by lepiej nakreślić problem.

Silesia


Soczewki jednorazowe - kiedy warto je wybrać?Zacznijmy od rozwiązania jakim są soczewki kontaktowe jednodniowe. Po tego typu soczewki warto sięgnąć nie tylko do noszenia codziennego. Warto wybrać je gdy np. wybierasz się na imprezę, planujesz uprawiać sport albo np. na co dzień nie korzystasz z soczewek, tylko z ważnych przyczyn chcesz je jednorazowo przetestować i założyć. Po soczewki kontaktowe jednorazowe sięgają też panny młode, kiedy to chcą w ten ważny dla nich dzień wymienić okulary korekcyjne na soczewki kontaktowe.

Soczewki kontaktowe jednorazowe nie wymagają dezynfekcji. Wystarczy wyjąć je z oczu i wyrzucić do śmieci. Korzystając z tego rodzaju soczewek kontaktowych nie musisz ponosić kosztów związanych np. z zakupem płynu do dezynfekcji. Nie musisz się również uczyć prawidłowych zasad dezynfekowania soczewek kontaktowych.

Soczewki kontaktowe jednodniowe - wady rozwiązaniaJeżeli chodzi o niedogodności związane z soczewkami kontaktowymi jednodniowymi to na pierwszy plan zwykle wychodzi ich cena - np. soczewki toryczne jednodniowe będą droższe od tych wielokrotnego użytku. Nie ma jednak się czym martwić - warto poszukać odpowiedniego salonu optycznego czy sklepu z soczewkami kontaktowymi, gdzie można kupować taniej. Takim miejscem jest sklep internetowy Bezokularow.pl, jeden z największych i najlepszych tego rodzaju salonów online. W tym miejscu masz możliwość zakupu okularów w cenie niższej, niż ta w sklepach stacjonarnych. Poza tym nie musisz tracić czasu na bezproduktywne stanie w kolejce, ponieważ soczewki kontaktowe przeglądasz i zamawiasz od ręki.

Soczewki miesięczne - plusy i minusy rozwiązaniaZacznijmy od tej mniej przyjemnej kwestii, a więc od minusów związanych z soczewkami kontaktowymi miesięcznymi. Na użytkowanie tego rodzaju soczewek kontaktowych trzeba poświęcić nieco więcej czasu niż na soczewki jednorazowe, ponieważ wymagają one zabiegów pielęgnacyjnych i odpowiedniej dezynfekcji. Jednakże, gdy odpowiedzialnie podejdziesz do tematu i będziesz dbać o pielęgnację soczewek miesięcznych, będą one równie komfortowe w użytkowaniu, co te jednodniowe. Dla jasności to "więcej czasu" oznacza dosłownie kilka minut dziennie.

Ogromną zaletą soczewek kontaktowych miesięcznych jest kwestia związana z ich ceną. Tego rodzaju soczewki wielorazowe są tańsze niż soczewki jednodniowe. Z tego powodu decydując się na soczewki miesięczne sporo oszczędzasz. Jeszcze więcej możesz zaoszczędzić decydując się na zakupy w sklepie internetowym Bezokularow.pl. Modele soczewek miesięcznych, przeznaczonych do korekcji różnych wad wzroku, znajdziesz na stronie: https://www.bezokularow.pl/soczewki-miesieczne.

Soczewki kontaktowe - korekcja różnych wad wzrokuOczywiście, soczewek kontaktowych nie należy kupować z marszu. Należy najpierw omówić dokładnie tę kwestię ze specjalistą od ochrony wzroku, który podpowie, czy w konkretnym przypadku soczewki kontaktowe to odpowiednie rozwiązanie. Następnie określi parametry Twoich soczewek kontaktowych oraz poleci Ci, czy lepiej stosować soczewki jednodniowe, czy soczewki wielorazowego użytku, np. soczewki miesięczne.

Z reguły ta ostatnia kwestia zależy od Twoich indywidualnych potrzeb oraz stylem życia. Nie kupuj pierwszych lepszych soczewek kontaktowych, ale zbierz niezbędne informacje i dopiero na podstawie wytycznych specjalisty od ochrony wzroku podejmij odpowiednie decyzje zakupowe.