pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 21 lipca 2022
  • 22 lipca 2022
  • wyświetleń: 17515

[FOTO] Interwencja LPR w Pszczynie. Wypadek 2 rowerzystów

W czwartek, 21 lipca w Pszczynie doszło do wypadku z udziałem dwóch rowerzystów. Interweniowały służby ratunkowe, w tym latająca karetka. Jeden z mężczyzn został przewieziony do szpitala.

Wypadek 2 rowerzystów na ul. Doświadczalnej w Pszczynie - 21.07.2022
Wypadek 2 rowerzystów na ul. Doświadczalnej w Pszczynie - 21.07.2022 · fot. KPP w Pszczynie


Do zdarzenia doszło około godz. 14:30 na ul. Doświadczalnej. Teren lądowiska dla śmigłowca zabezpieczał zastęp PSP Pszczyna. Helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został jednak predysponowany do innego zdarzenia. Na miejscu pracował również naziemny zespół ratownictwa medycznego.

Interwencja śmigłowca LPR
Interwencja śmigłowca LPR na ul. Doświadczalnej · fot. R / Ratownictwo Powiat Pszczyński


Jak poinformowała nas oficer prasowa pszczyńskiej policji, st. sierż. Jadwiga Śmietana, 43-letni mężczyzna został przetransportowany karetką do szpitala w Pszczynie. Drugi z uczestników - 38-letni rowerzysta nie odniósł obrażeń.

Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 43-letni rowerzysta podczas wykonywania manewru wyprzedzania, doprowadził do zderzenia bocznego z innym cyklistą, w wyniku czego utracił równowagę i doznał obrażeń ciała w postaci złamania podstawy czaszki, obojczyka oraz urazu nóg. Teraz śledczy wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia. Ustalają również, kto jest odpowiedzialny za całą sytuację.

Interwencja śmigłowca LPR na ul. Doświadczalnej - 21.07.2022
Interwencja śmigłowca LPR na ul. Doświadczalnej - 21.07.2022 · fot. R. / Ratownictwo Powiat Pszczyński


Dodatkowo policjanci przebadali trzeźwość 38-latka. Okazało się, że jechał rowerem, mając w organizmie ponad 1,1 promila alkoholu.

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.