pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 21 lipca 2022
  • 22 lipca 2022
  • wyświetleń: 5247

[ZDJĘCIA] 5 zastępów strażaków gasiło pożar poszycia leśnego

W środę, 20 lipca około godz. 16:55 doszło do pożaru lasu w Radostowicach, w rejonie ul. Kolejowej. Uwaga! W naszych lasach występuje obecnie wysokie zagrożenie pożarowe!

Pożar lasu w Radostowicach - 20.07.2022 · fot. OSP Piasek


W akcji gaśniczej na terenie leśnictwa Radostowice uczestniczyły zastępy: OSP Piasek (2 zastępy), OSP Rudziczka, OSP Suszec oraz PSP Pszczyna. Paliło się około 200 m2 poszycia leśnego. Pożar został zauważony z wieży obserwacyjnej.

W rejonie stacji pomiarowej Kobiór występuje 3 najwyższy stopień zagrożenia pożarowego (według pomiarów z dnia 20 lipca, godz. 13.00) - poinformowało w czwartek rano Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Co robić, gdy pali się las?Gdy zauważysz pożar na terenie lasu, niezwłocznie zaalarmuj straż pożarną dzwoniąc pod numer 998 lub 112. Po zgłoszeniu się dyżurnego podaj: swoje imię i nazwisko, możliwie dokładną lokalizację miejsca, w którym się pali; jeśli masz taką możliwość, podaj pozycję odczytaną z systemu GPS. Należy także określić, co się pali (czy jest to pożar ściółki, czy ogień objął wierzchołki drzew, czy jest to drzewostan młody czy stary, iglasty czy liściasty); w miarę możliwości określ szacunkowo powierzchnię pożaru (np. pali się ściółka w starym drzewostanie iglastym na powierzchni o wielkość boiska do siatkówki). Należy również poinformować, czy zagrożeni są ludzie, zwierzęta gospodarskie i budynki.

Po podaniu powyższych danych nie należy się rozłączać do chwili potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia. Przyjmujący zgłoszenie może jeszcze zażądać dodatkowych informacji. Pamiętaj! Alarmując służby ratunkowe mów wolno i wyraźnie. Odruch zaalarmowania jak najszybciej poprzez wykrzyczenie informacji znacznie opóźnia jej przekazanie czyniąc ją niezrozumiałą i nieprecyzyjną.

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.