pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 20 lipca 2022
  • wyświetleń: 1090

Powstanie plac zabaw i strefa relaksu

Na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Golasowicach planuje się rozbudowę placu zabaw funkcjonującego przy wejściu do przedszkola, a dla uczniów utworzenie strefy relaksu.

ZSP w Golasowicach
ZSP w Golasowicach · fot. UG Pawłowice


Na dotychczasowym placu zabaw zamontowane zostanie nowe urządzenie ze zjeżdżalniami oraz wymienione zostaną huśtawki. Będą one ustawione na bezpiecznej nawierzchni z gumowych mat. Dodatkowo powstanie mini boisko z nawierzchni poliuretanowej do gier zespołowych oraz altana wyposażona w ławeczki i stół.

W ramach zadania przewidziane jest stworzenie strefy relaksu. Będzie ona usytuowana w zagajniku sosnowym, w sąsiedztwie boiska sportowego, przy wejściu do szkoły od ul. Nałkowskiej. Znajdzie się tam podest z deski kompozytowej z ławeczkami, do którego będzie prowadzić chodnik. Na fragmencie wysypanym zrębkami drewna będą ustawione leżaki. Oprócz tego planuje się zakup m.in. karmników i budek lęgowych dla ptaków, domków dla owadów, koszy na śmieci do selektywnej zbiórki odpadów. Wśród drzew uczniowie będą mogli spędzić przerwy w nauce, znaleźć wytchnienie oraz obserwować naturę.

Zdanie finansowane będzie z budżetu gminy Pawłowice. W najbliższym czasie będzie ogłaszany przetarg na jego realizację. Na część zadania Urząd Gminy pozyskał dofinansowanie w wysokości 64 tys. w ramach marszałkowskiego konkursu "Inicjatywa Sołecka".

ar / pless.pl
źródło: UG Pawłowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.