pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 19 lipca 2022
  • 22 lipca 2022
  • wyświetleń: 1958

Remont w ciągu ul. Jedności w Studzionce. Zmiana organizacji ruchu

W czwartek, 21 lipca rozpocznie się kolejny etap przebudowy ulicy Jedności w Studzionce. Droga zostanie zamknięta na odcinku od ul. Jordana (wylot bliżej Wisły Małej) do skrzyżowania z ul. Stenclówka. Dojazd do posesji zostanie zachowany.

Remont ulicy Jedności w Studzionce - 07.2022
I etap robót - na odcinku od skrzyżowania z ul. Jedności do ul. Wieczorka ułożono dwie warstwy asfaltu - 07.2022 · fot. powiat


Planowany zakres robót na ww. odcinku drogi powiatowej zakłada: frezowanie istniejącej nawierzchni, wykonanie koryta i warstw konstrukcyjnych drogi oraz ułożenie dolnej warstwy bitumicznej.

Wykonawca prac zakłada, że ul. Jedności zostanie otwarta dla ruchu we wrześniu, co jest ważne również dla umożliwienia dojazdu do szkoły i przejazdu komunikacji autobusowej.

Równocześnie ekipy budowlane prowadzą prace na I etapie robót - na odcinku od skrzyżowania z ul. Jordana (rejon kościoła) do skrzyżowania z ul. Wieczorka.

Przypomnijmy, że inwestycja polega na przebudowie ul. Jedności na odcinku 1,7 km od wyremontowanej w 2019 roku ul. Pawiej w Wiśle Małej do skrzyżowania z ulicą Jordana, budowie chodnika i ścieżki rowerowej na długości 1 km oraz przebudowie rowów przydrożnych wraz z przepustami pod zjazdami. Wykonane zostanie oznakowanie poziome i pionowe drogi oraz przebudowana sieć energetyczna.

Koszt inwestycji wyniesie ponad 5,8 mln zł. Powiat Pszczyński pozyskał na ten cel ok. 2,5 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Pozostałą kwotę po połowie zabezpieczą Powiat Pszczyński i Gmina Pszczyna.

Zmianie ulegnie również rozkład jazdy autobusów Pszczyńskiej Komunikacji Gminnej, który został załączony na stronie pkg.pszczyna.pl - kliknij aby przejść do komunikatu.

Przewidywany czas obowiązywania zamknięcia dla etapu II: do 31.08.2022r

ar / pless.pl
źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.