pless.pl

Wiadomości

  • 19 lipca 2022
  • wyświetleń: 486

Co na kleszcze u psa? Najskuteczniejsza ochrona przeciwko kleszczom

Materiał partnera:

Z roku na rok problem kleszczy staje się coraz bardziej poważny. Minęły już czasy, gdy mogliśmy zrezygnować z ochrony przeciwko kleszczom dla psa na okres zimy. Dziś wiemy, że walcząc z tymi pajęczakami musimy być czujni przez cały rok. Jaki środek najlepiej sprawdzi się na kleszcze dla psa?

Co na kleszcze u psa? Najskuteczniejsza ochrona przeciwko kleszczom


Co na kleszcze dla psa? Rodzaje preparatówRynek preparatów na kleszcze dla psa jest bardzo rozbudowany. Każdy właściciel z łatwością znajdzie środek, który wpisze się w jego potrzeby i będzie doskonale chronił jego pupila przed chorobami odkleszczowymi.

W ostatnich latach jednym z najbardziej popularnych środków na kleszcze jest obroża Foresto. Zapewnia ona skuteczną ochronę przeciwko tym pajęczakom przez okres ośmiu miesięcy. Jest całkowicie wodoodporna i doskonale radzi z różnymi warunkami atmosferycznymi, dzięki czemu cieszy się sporą popularnością wśród opiekunów czworonogów. Warto jednak pamiętać, że nie każdy pies będzie czuł się komfortowo z obrożą założoną przez całą dobę, zwłaszcza że nie może być ona zbyt luźna, gdyż jej skuteczność zależy od prawidłowego dopasowania.

Inny popularny preparat na kleszcze dla psa to krople Advantix. Jest to środek typu spot-on, który aplikuje się bezpośrednio na skórę zwierzęcia. Okres działania to cztery tygodnie, dlatego wymagają one regularnego stosowania. Minusem tego rozwiązania jest obecność permetryny, która jest trująca dla kotów, dlatego jeśli nasz psiak ma regularny kontakt z kotami, lepszym rozwiązaniem będzie wybór innego preparatu. Krople mogą również być problematyczne u psów bezwłosych oraz wystawowych. Preparat wolno wchłania się w skórę, a jednocześnie może pozostawiać tłusty ślad na sierści.

Na rynku dostępne są także inne rozwiązania, takie jak preparaty w aerozolu czy tabletki. W pierwszym przypadku stosowanie jest bardzo czasochłonne i wiąże się ze sporym ryzykiem, jeśli aplikacja preparatu nie będzie wystarczająco dokładna. Z kolei w przypadku stosowania tabletek może pojawić się problem, jeśli pies po przyjęciu preparatu będzie miał problemy żołądkowe. Wówczas nie mamy pewności, czy tabletka wchłonęła się do organizmu i zaczęła działać.

Jaki środek na kleszcze dla psa?To, jaki preparat na kleszcze dla psa wybierzemy zależy przede wszystkim od naszych preferencji i wygody. Jeśli nasz zwierzak lubi zażywać kąpieli, raczej powinniśmy zrezygnować z środków typu spot-on, które nie sprawdzą się u futrzaków wymagających mycia lub pływających w zbiornikach wodnych.

W kwestii wyboru odpowiedniego środka na kleszcze dla psa, przydatna może być również rozmowa z lekarzem weterynarii, który doradzi, jaki specyfik najlepiej sprawdzi się w przypadku naszego pupila. Bez względu na to, jaki środek zastosujemy, powinniśmy pamiętać o regularnym przeglądaniu sierści zwierzaka po każdym spacerze, by znaleźć ewentualnych pasażerów na gapę i ochronić siebie i innych domowników przed chorobami odkleszczowymi.

Informacje o lekach znajdziesz pod tym adresem: https://mojzdrowyfutrzak.elanco.com/pl/skrocona-informacja-lekach/