pless.pl

Wiadomości

  • 18 lipca 2022
  • wyświetleń: 279

Konto dla seniora - jak wybrać?

Materiał partnera:

Seniorzy to bardzo interesująca grupa klientów dla naszych polskich banków. Coraz więcej polskich seniorów zakłada bowiem konto w bankowości internetowej i aktywnie z nich korzysta. Duże znaczenie miało to, że ZUS przestał już dostarczać emerytury i renty wprost w ręce seniorów poprzez listonoszy roznoszących jej je w ramach Poczty Polskiej. Zakład Ubezpieczeń Społecznych już od kilku lat dostarcza bowiem emerytury i renty wprost na konta bankowe seniorów. Dlatego duża część starszych osób w Polsce została niemal zobligowana do otwarcia konta bankowego.  Wiele seniorów i seniorek stara się również nadążać za zmianami i nowoczesnymi rozwiązaniami, korzystać z bankowości internetowej. Jak się bowiem okazuje, konta bankowe online obsługiwane przez seniorów to dla nich doskonałe rozwiązanie. Uczą się nowych rozwiązań dzięki temu, że aplikacje bankowe są bardzo intuicyjne i łatwe w obsłudze. Dlatego też korzystanie z bankowości internetowej wśród starszych osób systematycznie rośnie.

Źródło: pixabay.com


Przeczytaj nasz artykuł a dowiesz się:  • jak wybrać konto dla seniora

  • jak doradzić babci lub dziadkowi wybór odpowiedniego konta bankowego

  • dlaczego warto sprawdzić ranking kont dla seniora


Jeżeli twoja babcia, dziadek, mama lub tata nie mają jeszcze konta bankowego i nie korzystają z bankowości internetowej zapoznaj się z tym artykułem i dowiesz się jak łatwo i wybrać odpowiednie konto bankowe dla nich.


Konto bankowe dla seniora na co zwracać uwagę?


Wybierając konto bankowe dla seniora warto zwracać uwagę przede wszystkim na to, jakie są opłaty bankowe i warunki umowy. Senior wykonuje niewiele operacji bankowych. Na szczęście banki zostały zobligowane do wprowadzenia specjalnych kont bez opłat (podstawowy rachunek płatniczy), które posiadają podstawową funkcjonalność.  Dla bardziej aktywnych są konta bez opłat pod pewnymi warunkami, np. wpływu pewnej kwoty na konto lub odpowiedniej ilości transakcji kartą. A dobrze jest, jeśli starsza osoba będzie miała taką bezpłatną kartę płatniczą, szczególnie ich budżety są bardzo ograniczone. Zakładając konto, warto skorzystać z banku, który oferuje seniorom krótki kurs z obsługi aplikacji bankowej. Podczas zakładania konta konsultant pokażę osobie starszej jak korzystać z bankowości internetowej, podpowie też jak wykonywać przelewy i inne operacje bankowe. Odpowie również na wszelkie pytania.


Konto dla seniora i aplikacje bankowości internetowej - jak wybrać?


Jak wiadomo, dla seniora posiadanie bankowego konta osobistego, a szczególnie bankowość internetowa to wiele nowości. Dlatego dobrze jest wybrać taki bank w którym nie dość, że oferta jest jasna i właściwie niemal darmowa, to jeszcze sama obsługa bankowości elektronicznej będzie dla seniora bardzo prosta. Najważniejsze jest darmowe prowadzenie konta, darmowa karta płatnicza, a także darmowe wypłaty gotówki z bankomatów. Jeżeli klient woli korzystać bardziej z oddziału niż z bankowości internetowej warto również, aby wypłata gotówki i opłaty za transakcje w oddziale banku były jak najniższe. 


Dla seniorów, którzy mają uzbierane oszczędności, przydatna może być również korzystna oferta na konto oszczędnościowe, aby mogli oni swoją gotówkę bezpiecznie i z zyskiem zdeponować w banku, zamiast trzymać w domu.


Ranking kont dla seniora - nieoceniona pomoc przy wyborze konta


Niestety nie wszystkie banki oferują nam intuicyjną stronę i aplikację, dlatego warto najpierw rozeznać się w jakimś rankingu kont bankowych dla seniorów (np. cleverprofit.pl/ranking-kont-dla-seniora/). Podpowie on, które propozycje są optymalne i najlepsze w obsłudze dla osoby starszej. Ponadto dobrze, aby z osobą starszą do banku udał się ktoś młody, kto jest na bieżąco z aktualnymi trendami i jest w stanie podpowiedzieć seniorowi czego potrzebuje a czego nie.