pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 18 lipca 2022
  • wyświetleń: 1444

Koperta życia dla seniorów. Należy ją umieścić w lodówce

Od 15 lipca seniorzy mieszkający w gminie Pawłowice mogą otrzymać Koperty Życia. To rodzaj formularza, który zawiera ważne informacje o stanie zdrowia przydatne podczas interwencji pogotowia lub innych służb ratunkowych w momencie zagrożenia życia osoby starszej.

koperta życia
Koperta życia · fot. UG Pawłowice


W specjalnie przygotowanych kopertach umieszcza się najważniejsze informacje o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, alergiach, kontaktach do najbliższych, danych osobowych, w tym nr PESEL. Pakiet z takimi informacjami powinien być przechowywany w lodówce, czyli miejscu, które jest prawie w każdym domu i zarazem jest łatwo dostępne.

Akcja rozpowszechniania kopert życia wśród seniorów, osób samotnych i chorych zyskała poparcie lekarzy i ratowniczych służb medycznych. Pracownicy pogotowia potwierdzają, że niejednokrotnie informacje zawarte w kopercie życia pomogły w podjęciu odpowiednich działań ratujących ludzkie życie.

Koperty można nieodpłatnie pobrać w Urzędzie Gminy Pawłowice w Referacie Spraw Obywatelskich w pokoju 0.8 na parterze. Aby ją otrzymać należy mieć ukończone 60 lat.

Więcej informacji o możliwościach jakie gmina Pawłowice oferuje seniorom w gminie można znaleźć na stronie www.pawlowice.pl w zakładce Mieszkaniec - Wspieranie Rodziny - Senior.

ar / pless.pl
źródło: UG Pawłowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.