pless.pl

Wiadomości

  • 17 lipca 2022
  • wyświetleń: 274

Projekty domów letniskowych MURATORA - odpowiedź na gorące lata

Materiał partnera:

Marzymy o zasłużonym, letnim wypoczynku we własnym ogrodzie, z dala od miejskiego zgiełku i zabudowań? Zamiast kolejny rok z rzędu płacić za wynajem pokoju w gospodarstwie agroturystycznym, zdecydujmy się na budowę własnego domku letniskowego. Wiele ciekawych, gotowych projektów znajdziemy w kolekcji MURATORA. Jakie koncepcje przygotowali dla nas architekci, na co zwrócić uwagę podczas ich przeglądania oraz dlaczego warto się na nie zdecydować?

murator


Projekty domów letniskowych od MURATORA - najlepsze gotowe propozycjeW katalogu MURATORA dostępne są dziesiątki gotowych projektów domów letniskowych, różniących się między innymi powierzchnią użytkową czy stylistyką. Miłośnicy góralskiej architektury mogą zdecydować się na plan budynku z bali bądź wykończonego z użyciem desek elewacyjnych, który będzie świetnie prezentował się na podgórskiej działce lub posesji w lesie. Wolimy bardziej klasyczne rozwiązania? W kolekcji znajdziemy koncepcje domków letniskowych wyglądem przypominające tradycyjne obiekty całoroczne. A może poszukujemy oryginalnych i nieco bardziej awangardowych propozycji? Zwróćmy uwagę na projekty domów w modernistycznym stylu, pokryte płaskim dachem bądź wzorowane na nowoczesnej stodole. W tak szerokiej gamie każdy z nas znajdzie idealne dla siebie rozwiązanie, które zapewni komfortowe warunki do wypoczynku mniejszym i większym rodzinom, znużonym pobytem w pełnym betonu mieście. Co istotne, wiele takich koncepcji zrealizujemy wyłącznie na zgłoszenie, co znacząco ograniczy czas i koszt całego procesu formalnego. Decydując się na ich wcielenie w życie, znacząco obniżymy kwoty wydawane na coroczne wyjazdy wakacyjne, mogąc beztrosko spędzać wolny czas także w towarzystwie ukochanych, domowych zwierząt.

Jak wybrać idealny projekt domu letniskowego?Przeglądając projekty domów letniskowych, zwróćmy uwagę między innymi na technologię ich budowy. Zależy nam na maksymalnym wykorzystaniu naturalnych materiałów i możliwie szybkim tempie prac? Zdecydujmy się na obiekt drewniany, który nie wymaga tak wielu przerw technologicznych, a czas jego realizacji jest znacznie krótszy. Wolimy trwały budynek w technologii murowanej? W katalogu MURATORA znajdziemy i takie koncepcje, które umożliwią nam wzniesienie wytrzymałego i komfortowego obiektu letniskowego z pustaków. Pamiętajmy, że jego wymiary czy geometria dachu muszą być zgodne z zapisami Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego lub Warunków Zabudowy. Wskazane, by gotowy budynek dobrze komponował się z najbliższym otoczeniem, a jednocześnie zaspokajał wymagania użytkowników spędzających w nim gorące, letnie dni. Weźmy pod uwagę wersję z wydzieloną kotłownią lub miejscem pod montaż pieca gazowego czy kominka. Wybierając projekt z ogrzewaniem, z letniskowego domku będziemy mogli komfortowo korzystać także w chłodniejsze dni. Nie zapominajmy przy tym o dopasowaniu sugerowanych kosztów jego budowy do własnych możliwości finansowych, a metrażu - do maksymalnej liczby osób, które mają jednocześnie wypoczywać w budynku.

W ostatnich latach coraz więcej osób - zamiast kosztownych wyjazdów zagranicznych - decyduje się spędzić urlop we własnym domku letniskowym. Jeżeli i nam taki pomysł przypadł do gustu, nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy wybudowali prywatny, sezonowy obiekt mieszkalny na wybranej działce. Jego realizacja jest zazwyczaj sprawna i przystępna cenowo, a komfort wypoczynku w ciszy i spokoju - bezcenny dla większości ludzi zmęczonych miejskim hałasem, zapachem spalin i wszechobecnym nadmiarem betonu.