pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 16 lipca 2022
  • 29 lipca 2022
  • wyświetleń: 5683

Rusza kolejna edycja Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego

2,5 mln zł - to budżet tegorocznej edycji Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Od 18 do 29 lipca można zgłaszać projekty. Na wnioski czeka pszczyński Urząd Miejski. Można je również składać drogą pocztową lub mailowo.

Rusza kolejna edycja Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego
Rusza kolejna edycja Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego · fot. UM Pszczyna


Będzie to już dziesiąta edycja Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Propozycje tradycyjnie należy zgłaszać na formularzach. Można je składać osobiście w Urzędzie Miejskim w Pszczynie, drogą pocztową lub mailowo na adres: pszczyna[at]pszczyna.pl

- Pszczyński budżet obywatelski ma już 10 lat! Uruchomiliśmy go jako jeden z pierwszych samorządów w kraju. Dzięki inicjatywom mieszkańców zrealizowaliśmy kilkaset różnych zadań i inwestycji. Po dziś dzień liczne place zabaw, siłownie zewnętrzne służą lokalnej społeczności. Wzdłuż dróg i na osiedlach, zgodnie z sugestiami, sadzimy kolejne drzewa i kwiaty. Gmina rozwija się zgodnie z Państwa propozycjami - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

- Budżet obywatelski to dobre narzędzie, które aktywizuje społeczności sołectw i osiedli. Zachęca do udziału w projektowaniu swojego sąsiedztwa, okolicy, regiony. Po raz kolejny zapraszam do składania wniosków, a następnie uczestnictwa w głosowaniu i wyborze najciekawszych - dodaje samorządowiec.

Nowa edycja budżetu obywatelskiego zachęca do składania projektów o charakterze proekologicznym i prospołecznym. Pozytywnie zweryfikowane projekty zostaną opublikowane w sierpniu. Następnie wśród mieszkańców zostanie przeprowadzone głosowanie.

Wszystkie szczegóły dotyczące PBO znajdują się na stronie budzet.pszczyna.pl.

mp / pless.pl
źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.