pless.pl

Wiadomości

  • 15 lipca 2022
  • wyświetleń: 310

Lato z dzieckiem w domu? Sprawdź, co warto mieć w ogrodzie!

Materiał partnera:

Nie potrzeba wiele, aby zmienić ogród czy taras w atrakcyjny, przydomowy plac zabaw, gdzie maluchy z przyjemnością będą spędzać letnie dni. Wystarczy kilka atrakcyjnych zabawek i sprzętów oraz odrobina wyobraźni, aby sprawić smykom prawdziwą frajdę! Oto kilka najciekawszych propozycji, dzięki którym lato w domu może stać się niezwykłą przygodą!

Lato z dzieckiem w domu? Sprawdź, co warto mieć w ogrodzie!


Basen ogrodowyDmuchane baseniki ogrodowe dostępne są w przeróżnych rozmiarach, kolorach i kształtach, dzięki czemu bez trudu znajdziemy odpowiedni model. Zabawa w basenie to świetny sposób na ochłodzenie się w upalne dni. Pamiętajmy tylko, aby nigdy nie zostawiać malca w baseniku bez opieki osoby dorosłej. Jeżeli zdecydujemy się na zakup basenu, warto zaopatrzyć się także w:

  • Koło do pływania.
  • Dmuchane rękawki.
  • Konewki i zabawki do kąpieli.


Przydatnym gadżetem może okazać się także specjalna mata pod basen ogrodowy, chroniąca go przed zniszczeniem oraz pokrywa, dzięki której do wody nie dostaną się owady, pyłki itp. Jeżeli masz dużo miejsca w ogrodzie, może warto pokusić się o zakup dmuchanego placu zabaw? Umożliwi on wodne szaleństwo w baseniku, na zjeżdżalniach czy z udziałem różnego rodzaju sikawek. Dla starszych dzieci dużą atrakcją powinien okazać się basen stelażowy większych rozmiarów. A co zrobić z dmuchanym basenikiem po sezonie letnim? Wcale nie trzeba chować go do piwnicy. Wystarczy dokupić do niego specjalne, kolorowe piłeczki i postawić w pokoju dziecięcym.

PiaskownicaPoza zabawą w wodzie, dzieci kochają także zabawę w piasku! Można w nim kopać, szukać skarbów, robić babki czy budować piaskowe zamki. Dobrym pomysłem może okazać się piaskownica z pokrywą chroniącą piasek przed zanieczyszczeniem. Nie obejdziemy się też bez zestawu akcesoriów do piasku, a zatem wiaderek, foremek, łopatek czy grabek.

Huśtawki i zjeżdżalnieWszelkiego rodzaju zjeżdżalnie, huśtawki, bujaki i hamaki to kolejne zabawki ogrodowe cieszące się niezwykłą popularnością wśród najmłodszych. Na tych pierwszych można się wyszaleć (oczywiście pod czujnym okiem opiekuna), natomiast w tych drugich oddać błogiemu relaksowi. Wszystkie wymienione akcesoria dostępne są w wielu różnych wariantach. Najtańszym i najłatwiej dostępnym rozwiązaniem będą gotowe, plastikowe zabawki, które po wyjęciu i złożeniu po prostu ustawiamy w ogrodzie. Jeżeli mamy ochotę i dysponujemy odpowiednim budżetem, możemy również skonstruować dzieciom drewniany plac zabaw.

TrampolinyTrampoliny ogrodowe to świetny sposób na rozładowanie nadmiaru energii! Można się na nich porządnie wyszaleć i wyskakać. Aby zabawa była bezpieczna, wybierzmy trampolinę zabezpieczoną zamykaną zewnętrzną siatką oraz pilnujmy, aby dzieci bawiły się na niej pojedynczo. Zwróćmy uwagę, czy słupki i sprężyny są zabezpieczone pianką i specjalnym kołnierzem. Nie pozostawiajmy dzieci bez nadzoru podczas zabawy.

Domki i namiotyDomki i namioty ogrodowe to świetne miejsca, w których maluchy mogą się schować i odpocząć w cieniu. Można dzięki nim bawić się w zamek, dom, biwak, ukryć podczas zabawy w chowanego lub po prostu spokojnie poleżeć. Zimą namiot można wstawić do pokoju dziecięcego i dalej wykorzystywać do różnych zabaw.

Pozostałe zabawki ogrodoweJakie zabawki mogą się jeszcze przydać latem w ogrodzie? Wszelkiego rodzaju piłki, skakanki, gumy do skakania czy gry zręcznościowe również powinny dać dzieciom mnóstwo frajdy. Dla małych sportowców dobrym wyborem mogą być także bramki, zestawy do gry w koszykówkę, badmintona itp.

Wszystkie te i wiele innych akcesoriów i zabawek ogrodowych znajdziesz na smyk.com.