pless.pl

Wiadomości

  • 14 lipca 2022
  • wyświetleń: 219

Karma dla szczeniaka bogata w substancje odżywcze

Materiał partnera:

Szczeniak w domu to wielka radość dla całej rodziny. Jest przyjazny, wprowadza do otoczenia uśmiech, którego tak często tam brakuje w codziennym życiu. Trzeba pamiętać, że wraz ze zwierzęciem, przychodzą też do domu nowe obowiązki, między innymi takiego malucha powinno się karmić każdego dnia, najlepiej dobrze przygotowanym pożywieniem przeznaczonym dla psów. Na pierwsze miesiąca życia czworonoga przyda się karma dla szczeniaka, koniecznie taka bez zbóż, dużej ilości węglowodanów, barwników czy konserwantów.

Silesia


Jakie składniki muszą pojawić się w karmie dla szczeniaka?Niezależnie od rasy psa każdy taki pupil zasługuje na zdrowy, równomierny rozwój. Odpowiedzialny opiekun zatroszczy się o odpowiednią karmę dla szczeniaka, coraz częściej można zauważyć w sklepach zoologicznych taki produkt. W składzie nie brakuje pożywienia łatwo przyswajalnego przez zwierzę, zawarte tam mięso jest właściwe dla młodego psa, nie obciąża jego żołądka, nie zapycha jelit czy nie wywołuje biegunek. Karma dla szczeniaka opracowywana jest w oparciu o wieloletnią wiedzę o czworonogach, o ich potrzebach. Nie brakuje tam między innymi dużej zawartości mięsa, często jest to ponad 70 procent wszystkich składników. Może to być na przykład pochodzący z dobrej, ekologicznej hodowli kurczak, nie brakuje tam także: królika, jagnięciny, cielęciny. W takiej produkcji używa się też dobrej jakości olejów pochodzących z ryb, bogatych w kwasy Omega 3. Z warzyw wybiera się tylko te, które mogą znajdować się w diecie psa, na przykład: dynia, marchewka, bataty. Chętnie korzysta się także z niektórych ziół, między innymi lawendy, nagietka czy mięty.

Prawidłowy rozwój szczeniaka z wysokogatunkową karmąPożywienie jest istotną kwestią, biorąc na wychowanie psa, trzeba pamiętać, żeby zwierzę miało stały dostęp do jedzenia i wody. Z wysokiej jakości karmą dla szczeniaka właściciel jest w stanie poradzić sobie lepiej z takim zadaniem, zwierzak nie choruje, ma dobre samopoczucie, może sprawiać także mniej problemów wychowawczych. W diecie szczeniaka musi pojawić się szereg witamin i minerałów, na przykład witamina A, D, E, witaminy z grupy B, selen, cynk, żelazo, magnez. Karma dla szczeniaka często jest tak robiona, żeby mogła stanowić jedyne źródło jedzenia, nie trzeba dokupywać suplementów czy przekąsek. Można ją znaleźć zarówno w postaci suchej, łatwej do podania psu, jak i mokrej, umieszczonej w puszkach utrzymujących jej wilgoć, aromat czy smak. Pies jest w stanie pogryźć każdy rodzaj takiego psiego pożywienia.