pless.pl

Wiadomości

  • 13 lipca 2022
  • wyświetleń: 227

Lustro łazienkowe - jakie wybrać?

Materiał partnera:

Lustro to akcesorium, którego nie może zabraknąć w łazience. Codzienna kontrola wyglądu obejmuje nie tylko czas wykonywania makijażu - korzystamy z niej wszyscy. Jeśli szukasz nowego lustra łazienkowego, dziś przyjrzymy się różnym wariantom i podpowiemy, na które cechy warto zwrócić uwagę. Dostępny asortyment może przyprawić o ból głowy, jednak umiejętne zakupy sprawią, że zyskasz praktyczne i dekoracyjne wyposażenie.

Lustro łazienkowe - jakie wybrać?


Wielkość i kształt lustra łazienkowegoNie od dziś wiadomo, że lustro może optycznie powiększyć przestrzeń, co może być dodatkową zaletą w wielu łazienkach. Efekt pogłębienia pomieszczenia daje m.in. powieszenie lustra naprzeciwko wejścia, jednak to zależy od umiejscowienia umywalki. Słusznym wyborem będzie lustro łazienkowe ze strony: www.ekspercilazienek.pl/lustra-lazienkowe pozbawione ram, o możliwie dużych rozmiarach. Jeśli to możliwe, warto pokryć lustrzaną taflą całą ścianę - złudzenie dużej przestrzeni będzie bardziej efektywne.

Wybór kształtu lustra może znacznie wpłynąć na stylistykę wnętrza. Choć niezastąpione są prostokąty, w ostatnich latach bardzo modne są okrągłe lustra łazienkowe, które świetnie korespondują z armaturą i dodatkami o opływowych kształtach. Znajdziesz też warianty o formie półokręgu, owalu i ciekawych nieregularnych kształtach.

Proste czy finezyjne? Lustra łazienkowe, które zachwycająProste, pozbawione ozdób lustro to świetny wybór, zwłaszcza w łazienkach nowoczesnych lub tych, w których ilość dekoracji jest już wystarczająca. Jeśli jednak czujesz, że w aranżacji brakuje "tego czegoś", rozejrzyj się za bardziej dekoracyjnymi wariantami. Złota, bogato zdobiona rama lub nietuzinkowy kształt żagla to coś, obok czego trudno przejść obojętnie. Na rynku są lustra z mozaikami, zdjęciami i nadrukami. Dzięki odpowiedniemu wzorowi podkreślisz charakter łazienki, zgodny z Twoimi oczekiwaniami.

lustrolazienkowe2


Cechy praktyczne: rodzaj montażu, półka, oświetlenieDesign lustra to coś, co przede wszystkim zwraca uwagę gości. Domownicy z czasem przyzwyczajają się do jego obecności, traktując jako element wyposażenia. Z tego względu nie zapominaj o jego funkcjonalności. Zacznijmy od rodzaju montażu, czyli tego, co czeka Cię na wstępie. Są cztery rodzaje mocowań: na haczyk, taśmę, klej lub uchwyty. Najsilniejsze jest mocowanie na taśmę, jednak w niektórych przypadkach lepszym rozwiązaniem może się okazać haczyk (np. w wynajmowanym mieszkaniu).

Żeby lustro łazienkowe było maksymalnie praktyczne, możesz zdecydować się na model z półką lub wbudowanym oświetleniem. Półeczka to dodatkowe miejsce, które często przydaje się w maleńkich łazienkach. Możesz wykorzystać ją na kosmetyki i szczoteczkę do zębów lub potraktować dekoracyjnie: postawić świeczkę czy perfumy w pięknym flakonie. Pamiętaj jednak, że półki przy lustrach mają swoje ograniczenia - zwykle nie są przystosowane do dużych ciężarów.

Przy lustrze w łazience nie może zabraknąć dodatkowego oświetlenia, nie musisz jednak montować dodatkowych lampek. Lustro z diodami LED lub przymocowanymi kinkietami prezentuje się tak wspaniale, że pomieszczenie zyskuje niepowtarzalnego charakteru. Niektóre modele, jak np. okrągłe Spectum Sun, umożliwiają zmianę koloru diod za pomocą pilota.

Gdzie znajdziesz duży wybór luster łazienkowych?Jeśli szukasz lustra nad umywalkę i wciąż nie wiesz, jakie będzie najlepsze, zachęcamy do zakupów w sklepach z wyposażeniem do łazienek. Jednym z miejsc wartych polecenia jest strona internetowa ekspercilazienek.pl, która proponuje ogromny wybór luster o różnych parametrach. W razie wątpliwości możesz liczyć na profesjonalną pomoc, co jest niezmiernie istotne, kiedy potrzebujesz produktów do wieloletniego użytkowania.