pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 12 lipca 2022
  • 13 lipca 2022
  • wyświetleń: 6259

Wypił kilka piw i wsiadł za kierownicę, bo zabrakło papierosów

49-letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego odpowie przed sądem. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów dzięki natychmiastowej reakcji świadka.

alkomat, pijany
Wypił kilka piw i wsiadł za kierownicę, bo zabrakło papierosów · fot. policja.pl


Gdy dyżurny pszczyńskiej komendy został zaalarmowany, że kierowca samochodu osobowego marki Hyundai najprawdopodobniej prowadzi pod wpływem alkoholu, natychmiast na miejsce skierował służby. W Goczałkowicach-Zdroju mundurowi zauważyli pojazd, który odpowiadał opisowi zgłaszającego i przystąpili do kontroli.

49-latek został poddany badaniu na zawartość alkoholu. Urządzenie wykazało ponad 1,6 promila. Podczas rozmowy z mundurowymi mężczyzna przyznał, że wcześniej pił kilka piw jednak zabrakło mu papierosów i wsiadł za kółko, żeby jechać na zakupy. Na tym jednak nie koniec... Policjanci podczas sprawdzenia w 49-latka w policyjnych systemach informatycznych ustalili, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania. Teraz o jego losie nieodpowiedzialnego kierowcy zdecyduje sąd.

Na pochwałę zasługuje zgłaszający, który zaalarmował służby o nietrzeźwym kierowcy.

Pamiętajmy, że osoba, która wsiada za kierownicę, będąc pod wpływem alkoholu, stanowi zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Reagujmy - apeluje pszczyńska policja.

ar / pless.pl
źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.