pless.pl

Wiadomości

  • 11 lipca 2022
  • wyświetleń: 344

Jak zacząć pracę jako kierowca Bolta?

Materiał partnera:

Aplikacje przewozowe stały się w ostatnich latach niezwykle popularne. Pasażerowie doceniają możliwość szybkiego zamówienia przejazdu, z kolei kierowcy mogą cieszyć się z przejrzystych zasad współpracy, niezłych zarobków oraz elastycznego grafiku. Taksówki jeżdżące pod znakiem estońskiej firmy Bolt należą do najczęściej zamawianych w naszym kraju. Za sukces Bolta odpowiadają prosta obsługa aplikacji oraz świetne wsparcie techniczne. Zastanawiasz się nad pracą jako kierowca Bolta? Z artykułu dowiesz się, jak wyglądają pierwsze kroki współpracy.

Jak zacząć pracę jako kierowca Bolta?


Jak rozpocząć pracę w Bolt?Istnieją dwa sposoby na rozpoczęcie pracy jako kierowca Bolta. Pierwszy z nich to rejestracja na stronie firmy. Aby przebiegła ona sprawnie, musisz spełniać podstawowe wymagania. Bolt oczekuje, by kandydaci mieli:

  • ukończone 18 lat
  • prawo jazdy kategorii B
  • psychotesty i badania lekarskie potwierdzające zdolność do pracy w charakterze kierowcy
  • minimum rok doświadczenia w prowadzeniu samochodu
  • zaświadczenie o niekaralności
  • aktualne zdjęcie.


Praca w Bolt - wybór pojazdu i formy rozliczeńDrugim krokiem jest przystosowanie własnego samochodu do pracy lub wypożyczenie pojazdu dostępnego w bolt flota. Aby przejazdy odbywały się zgodnie z prawem, taksówka musi mieć co najmniej trzy miejsca dla pasażerów (plus jedno dla kierowcy), dostęp do bagażnika z zewnątrz oraz niezbędne wyposażenie. Jeśli masz zamiar jeździć własnym autem, konieczne będzie przeprowadzenie przeglądu taxi na SKP, czyli Stacji Kontroli Pojazdów. W trackie przeglądu sprawdzone zostaną stan pojazdu i obecność najistotniejszych elementów, takich jak ważna apteczka czy koło zapasowe. Obowiązkowe będzie również uzyskanie licencji taxi. Wpis dostaje się na podstawie zaświadczenia ze wspomnianego przeglądu. Ostatnim krokiem jest wykupienie ubezpieczenia i odpowiednie oznakowanie taksówki.

Na koniec taksówkarz musi wybrać pomiędzy założeniem własnej działalności a współpracą na podstawie umowy. Druga opcja jest polecana osobom, które potrzebują podjąć się pracy "od ręki". W tym przypadku będziesz mógł usiąść za kierownicą w ciągu 2-3 dni. Własna działalność wymaga więcej zaangażowania i wysiłku - trzeba pamiętać o samodzielnym opłacaniu składek i rozliczaniu podatków. Zaletą może być możliwość uzyskania większych zarobków.

Praca jako kierowca Bolta - z Avalon Logistics Group to proste!Dla niezdecydowanych istnieje jeszcze jedna - być może najlepsza - metoda. Jest to podjęcie współpracy z zaufanym partnerem rozliczeniowym Bolta, Avalon Logistics Group. Po podpisaniu umowy będziesz miał dostęp do wiedzy i wsparcia profesjonalnych doradców, którzy pomogą Ci wynegocjować najlepsze warunki oraz zajmą się wszelkimi formalnościami. Decydując się na ten ruch, zyskasz wszystkie benefity pracy w charakterze taksówkarza bez konieczności zakładania własnej działalności. Firma zadba o sprawy administracyjne i terminowe wypłaty zarobionych przez Ciebie pieniędzy. Wystarczy wypełnić znajdujący się na stronie avalon-logistics.pl formularz kontaktowy i zaznaczyć zainteresowanie pracą w Bolt. Grono zadowolonych taksówkarzy czeka, aż do nich dołączysz!

Działanie aplikacji BoltDziałanie aplikacji Bolt jest proste zarówno z perspektywy pasażera, jak i kierowcy. Telefon z zainstalowaną aplikacją może być alternatywą dla taksometru. Jako kierowca sam decydujesz, jak wygląda Twój dzień pracy. Aplikacja dokładnie kalkuluje ceny przejazdu, dzięki czemu wiesz, jaką kwotę zarobisz. Każdy kurs jest od razu fiskalizowany przez eKasę, a pasażer otrzymuje e-paragon. Bolt Driver na bieżąco pokazuje zgromadzone przez kierowcę saldo oraz dostępne bonusy. Wypłata wpływa na konto co tydzień. Taki system docenią przede wszystkim kierowcy, którzy traktują przejazdy z aplikacją jako dodatkowe źródło dochodu.

Dużą zaletą aplikacji Bolt jest też sprawna komunikacja pomiędzy kierowcą a pasażerem. Pracownik może wykonywać bezpieczne połączenia VOIP oraz połączenia telefoniczne. Klient ma możliwość wystawiania ocen po każdym przejeździe. Jeśli zgromadzisz wystarczająco dużo pozytywnych opinii, aplikacja zacznie przydzielać Cię priorytetowo do kursów w Twojej okolicy. Można więc powiedzieć, że pozytywne nastawienie jest kluczem do odniesienia sukcesu.