pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 8 lipca 2022
  • wyświetleń: 4131

[ZDJĘCIA] O bezpieczeństwie nad wodą w Wiśle Wielkiej

Mając na uwadze bezpieczeństwo najmłodszych, cyklicznie w każdy poniedziałek wakacji, odbywają się spotkania policjantów z dziećmi wypoczywającymi na półkoloniach w harcówce w Wiśle Wielkiej.

Spotkania policyjnych profilaktyków w harcówce w Wiśle Wielkiej - 07.2022 · fot. KPP Pszczyna


Takie działania profilaktyczne są prowadzone przez pszczyńskich policjantów i strażaków Państwowej Straży Pożarnej w ramach kampanii "Kręci Mnie Bezpieczeństwo nad wodą" i "Bezpieczne wakacje". Podczas tych spotkań, mundurowi przestrzegają dzieci i młodzież by wystrzegali się wszelkich ryzykownych zachowań.

Bezpośrednimi adresatami przedmiotowych działań są dzieci, młodzież i osoby dorosłe spędzające wolny czas przy różnego rodzaju zbiornikach wodnych i na terenach przywodnych. Akcja skierowana jest również do osób zarządzających kąpieliskami, wypożyczalniami sprzętu wodnego, ośrodkami wypoczynkowymi, rekreacyjno-turystycznymi.

Podczas spotkań z najmłodszymi policjanci i strażacy przypominali o podstawowych zasadach, zakazach oraz karach, jakie można otrzymać w przypadku ich nieprzestrzegania. Dzieci zapoznały się z oznaczeniami wstępującymi na kąpieliskach, z rodzajami flag wywieszanych przez ratowników. Stróże prawa tłumaczyli również, co zrobić, gdy ktoś zgubi się na przykład na plaży.

Teoria połączona z praktyką zawsze przynosi jednak najlepsze efekty. W myśl tej zasady pszczyńscy policjanci i strażacy drugą część pogadanki przeprowadzili podczas rejsu po jeziorze Goczałkowickim. Omówiono zasady bezpiecznego wypoczynku, a także, w jaki sposób należy postępować w razie różnego rodzaju niebezpieczeństw. Dzieci dowiedziały się także co robić, gdy inna osoba będzie potrzebowała pomocy.

W trakcie spotkań najmłodsi otrzymali materiały edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa nad wodą. Była także okazja do tego, by obejrzeć i usiąść za kierownicą radiowozu.

Na koniec spotkania najmłodszych odwiedził Sznupek, który wraz z mundurowymi został zaproszony do wspólnej zabawy. Dodatkową atrakcją okazał się mecz piłki nożnej, gdzie policjanci i strażacy zmierzyli się z uczestnikami półkolonii.

ar / pless.pl
źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.