pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 7 lipca 2022
  • 8 lipca 2022
  • wyświetleń: 11576

Z trzema promilami wiózł pięcioletnią córeczkę

Pszczyńscy policjanci udaremnili dalszą jazdę pijanemu kierowcy bmw. 31-letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego wybrał się w trasę ze swoją małą córeczką, mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Jak gdyby tego było mało, dziecko było przewożone bez fotelika i bez pasów bezpieczeństwa.

alkomat, pijany
Z trzema promilami wiózł pięcioletnią córeczkę · fot. policja.pl


Na ulicy Wojska Polskiego w Pawłowicach, policjanci z pszczyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego bmw. Mundurowi zwrócili uwagę na pojazd, który przy intensywnych opadach deszczu poruszał się bez włączonych świateł mijania. Już po otwarciu drzwi kierowcy, z wnętrza wydobył się intensywny zapach alkoholu, a kierowca wypowiadał się bełkotliwie i miał wyraźne problemy z utrzymaniem równowagi.

Badanie alkomatem wykazało w organizmie mężczyzny ponad 3 promile alkoholu. Wspólnie z 31-latkiem jechała jego 5-letnia córka. Dziecko było przewożone bez wymaganego fotelika ochronnego, a nawet bez pasów bezpieczeństwa.

Poza odpowiedzialnością za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, przewożenie dziecka bez fotelika i prowadzenie pojazdu bez włączonych świateł, mężczyźnie grozi odpowiedzialność za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za co kodeks karny przewiduje karę do 5 lat więzienia.

Ta skrajna nieodpowiedzialność mogła zakończyć się tragicznie. Pamiętajmy, że to od nas samych i naszej odpowiedzialności zależy bezpieczeństwo wielu osób na drodze. Bardzo ważny jest również brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania. Dbajmy wspólnie o nasze bezpieczeństwo.

ar / pless.pl
źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.