pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 6 lipca 2022
  • 28 lipca 2022
  • wyświetleń: 5041

[FOTO] Koniec prac na os. Piastów. Jest wyniesione przejście

Koniec lipca to także koniec prac związanych z przebudową odcinka ulicy Kazimierza Wielkiego na osiedlu Piastów w Pszczynie. Przebudowana została jezdnia oraz chodnik, natomiast na wysokości obiektów Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie, czyli Szkoły Podstawowej nr 5 i III Liceum Ogólnokształcącego zostało wykonane wyniesione i oświetlone przejście dla pieszych.

Przebudowana ul. Kazimierza Wielkiego w Pszczynie - 01.08.2022 · fot. Oskar Piecuch / UM Pszczyna


Prace prowadzono na wysokości budynku Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie, czyli Szkoły Podstawowej nr 5 i III Liceum Ogólnokształcącego. Inwestycja polegała na przebudowie jezdni, zjazdu do szkoły i żłobka, chodnika oraz przede wszystkim budowie bezpiecznego przejścia dla pieszych.

Dokumentację projektową dla tego zadania przygotowała firma MARMASZ Rafał Maryjosz z Grzawy. Była ona również odpowiedzialna za wykonanie robót budowlanych. Koszt inwestycji wyniósł 422 516,91 złotych, z czego 200 tysięcy złotych gmina Pszczyna pozyskała w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Wyniesione przejście dla pieszych na os. Piastów - 26.07.2022 · fot. Arkadiusz Gardiasz - radny Rady Miejskiej w Pszczynie


- Przebudowa ul. Kazimierza Wielkiego wraz z budową wyniesionego i doświetlonego przejścia dla pieszych jest kolejną w ostatnim czasie inwestycją poprawiającą bezpieczeństwo oraz komfort pieszych i kierowców na osiedlu Piastów. Zadanie to udało się zrealizować dzięki dobrej współpracy z burmistrzem oraz pracownikami Urzędu Miejskiego, oraz dzięki pozyskaniu środków zewnętrznych - mówi przewodniczący osiedla Piastów Kamil Widłok.

Na zwiększenie bezpieczeństwa poprzez realizację takich inwestycji wskazuje też burmistrz Pszczyny.

- W miejscach, gdzie funkcjonują placówki oświatowe, podejmujemy działania, by zapewnić uczniom, rodzicom oraz pracownikom bezpieczne dojście do budynków. Wyniesione przejście na ulicy Kazimierza Wielkiego jest jednym z takich punktów - podkreśla Dariusz Skrobol.

Jak dodaje, podobne rozwiązanie sprawdza się między innymi w pobliżu przedszkola na ulicy Marii Skłodowskiej-Curie.

ar / pless.pl
źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.