pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 6 lipca 2022
  • wyświetleń: 1297

W piwnicy szpitala zabudowano zbiornik wody przeciwpożarowej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas" podaj

W pszczyńskim szpitalu w ostatnich miesiącach wykonywane były prace w zakresie dostosowania instalacji p.poż. do obowiązujących przepisów z zakresu ochrony przeciwpożarowej.

Drugi etap modernizacji instalacji wodociągowej szpitala zakończony
Drugi etap modernizacji instalacji wodociągowej szpitala zakończony - 07.2022 · fot. powiat


W piwnicy szpitala zabudowano zbiornik wody przeciwpożarowej i rezerwowej o pojemności 60 m3, który pełni funkcję zbiornika do celów przeciwpożarowych oraz źródła wody rezerwowej zarówno dla pawilonu łóżkowego, jak i pawilonu diagnostyczno-zabiegowego.

Zadanie polegało również na dostawie i zabudowie zestawu hydroforowego 3-pompowego w celu uzyskania wystarczającego ciśnienia w instalacji na ostatnich kondygnacjach, wykonaniu części instalacji wody pożarowej i bytowej oraz instalacji wentylacji mechanicznej.

Firma JM Kontrakt Sp. z o.o. Sp. k. z Łąki, która wygrała przetarg wykonała też instalacje elektryczne niezbędne do prawidłowego działania zbiornika i hydroforu przeciwpożarowego. Inwestycja obejmowała też niezbędne roboty budowlano-wykończeniowe m.in. dostawę i montaż ślusarki drzwiowej oraz prace rozbiórkowe, wyburzeniowe, murowe, izolacyjne i zabezpieczające.

Koszt inwestycji wyniósł blisko 1,2 mln złotych. Sfinansowany został ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych i dotacji gmin powiatu pszczyńskiego - 200 tys. zł z Gminy Suszec i 100 tys. zł z Gminy Goczałkowice-Zdrój.

- Prace, które wykonaliśmy, były niezbędne dla zapewnienia bezpieczeństwa pacjentów i pracowników pszczyńskiego szpitala - mówi starosta Barbara Bandoła, dziękując gminom za współpracę i okazaną pomoc pszczyńskiemu szpitalowi.

ar / pless.pl
źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas" podaj