pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 5 lipca 2022
  • 7 lipca 2022
  • wyświetleń: 1447

Środki na aparaty USG dla szpitala w Pszczynie z funduszu covidowego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas" podaj

W poniedziałek, 4 lipca ponad 30 podmiotów leczniczych, w tym Szpital Joannitas w Pszczynie, zawarło w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim umowy na zakup sprzętu i aparatury oraz inwestycje budowlane o łącznej wartości prawie 55 mln złotych. Środki pochodzą z Funduszu Przeciwdziałania Covid-19 i zostały przyznane szpitalom w woj. śląskim, które w poszczególnych falach epidemii hospitalizowały pacjentów zarażonych koronawirusem.

USG
Aparat USG · fot. pixabay.com


Podczas uroczystości podpisania umów wojewoda śląski Jarosław Wieczorek podziękował przedstawicielom szpitali za pracę, jaką wykonują na rzecz mieszkańców regionu.

- Łącznie 68 mln zł z Funduszu Przeciwdziałania Covid-19 trafi do podmiotów medycznych, z czego część została już zadysponowana jako najważniejsze, priorytetowe prace modernizacyjne w zakresie instalacji tlenowych - mówił wojewoda. - Środki, które pozostały - ponad 50 mln zł - będą dzisiaj w ramach umów Państwu przekazane po to, aby nabyć sprzęt, który jest dla Was bardzo istotny, aby mógł on służyć obywatelom, ale również poprawił komfort i jakość świadczonych usług medycznych, jakość pracy lekarzy, pielęgniarek i tych wszystkich, którzy na co dzień zajmują się pacjentami - zaznaczył.

Pszczyński szpital otrzymał dofinansowanie na zakup sprzętu USG wielofunkcyjnego z głowicą umożliwiającą diagnostykę klatki piersiowej płuc oraz USG przenośne z protokołem FAST. Łączna kwota dofinansowania wyniosła 382 tysiące złotych.

Środki na aparaty USG dla szpitala w Pszczynie z funduszu covidowego


W związku z zasileniem z końcem 2021 r. Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dodatkowymi środkami Minister Zdrowia przeznaczył w sumie 68 286 000 zł na potrzeby podmiotów leczniczych z naszego województwa. W pierwszym etapie (I kwartał 2022 r.) podpisano umowy na łączną kwotę niespełna 12 mln zł na zadania przeznaczone wyłącznie na inwestycje związane z modernizacją instalacji tlenowej w szpitalach - jako zadania priorytetowego dla potrzeb leczenia pacjentów z ciężkim przebiegiem COVID-19. Łącznie środki otrzymało 21 podmiotów. W ramach drugiego etapu podpisano dziś z kolei umowy na zakup sprzętu i aparatury oraz inwestycje budowlane na łączną kwotę prawie 55 mln zł. 31 szpitali będzie mogło dzięki temu zmodernizować swoje placówki czy zakupić sprzęt medyczny, taki jak np. lampy bakteriobójcze, pompy infuzyjne, nowoczesne aparaty RTG oraz USG, kardiomonitory i tomografy.

Warto dodać, że nowoczesna aparatura medyczna trafia też do szpitali w Śląskiem w ramach projektu "Realizacja przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych działań w celu zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19 przez podmioty lecznicze z terenu województwa śląskiego". RARS w znacznej części dokonał już zakupu sprzętu medycznego, a obecnie trwa jego dystrybucja do poszczególnych szpitali. Sprzęt o łącznej wartości 59 mln zł otrzymają w sumie 52 placówki.

ar / pless.pl
źródło: Śląski Urząd Wojewódzki

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas" podaj