pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 5 lipca 2022
  • 7 lipca 2022
  • wyświetleń: 3194

Szpital Joannitas w Pszczynie dla przyszłych mam

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas" podaj

Jak najlepiej przygotować się do porodu? Z pomocą przychodzi Szkoła Rodzenia Joannitas w pszczyńskim szpitalu, która zaprasza przyszłe mamy oraz osoby towarzyszące na cykl ośmiu spotkań z doświadczoną kadrą medyczną. To szansa na zdobycie kompleksowej wiedzy m.in. z zakresu odżywiania, badań, planu porodu, opieki nad noworodkiem czy laktacji.

szkoła rodzenia, szpital joannitas
Rusza szkoła rodzenia w Szpitalu Joannitas w Pszczynie · fot. Szpital Joannitas w Pszczynie


Kameralne grupy i możliwość indywidualnych konsultacji zapewniają intymność i możliwość spokojnego przygotowania przed pojawianiem się na świecie długo wyczekiwanej pociechy. Zapisy ruszyły 1 lipca.

To już za chwilę...Początkowe zajęcia, prowadzone przez położne, m.in. dotyczyć będą higieny, zdrowego odżywiania, odpowiedniego doboru ubrań kobiety w ciąży oraz doboru aktywności fizycznej przed porodem. Uwaga zwrócona zostanie także na objawy patologiczne, wymagające nieco dłuższego pobytu w szpitalu, standardu opieki okołoporodowej i plan porodu. Dodatkowo przyszła mama zostanie poinformowana o koniecznych do wykonania badaniach.

- Szpital nieustannie szuka nowych rozwiązań mających na celu jak najlepszą pomoc pacjentom. Jesteśmy dumni z kolejnych zrealizowanych projektów jakimi są zielony zakątek i szkoła rodzenia. Zielony zakątek przygotowany dla seniorów to nasz wyraz szacunku i troski o to, by czas spędzony przez nich w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym mijał w przyjemnej atmosferze - mówi dr Katarzyna Michalik, Dyrektor Szpitala Joannitas w Pszczynie i dodaje - Wiemy, że dla przyszłych mam i ich rodzin to wyjątkowo stresujący czas, dlatego wraz z zespołem doświadczonych specjalistów przekazujemy kompleksową wiedzę z zakresu położnictwa. Dzięki przygotowanym zajęciom rodzice i ich najbliżsi, oczekujący nowego domownika, będą mogli ze spokojem przygotować się jednego z najważniejszych momentów w życiu.

Zaczyna sięKolejne części zajęć w Szkole Rodzenia Joannitas to czas na zagadnienia ściśle związane z momentem porodu. Przyszłe mamy dowiedzą się jakie rzeczy zabrać ze sobą do szpitala, a także kiedy zgłosić się do placówki po rozpoznaniu zwiastunów porodu. Rodzice zapoznają się z przebiegiem przyjęcia do szpitala, tak by ze spokojem reagować na nadchodzące wydarzenia. W tej części szkolenia będzie okazja do konsultacji z fizjoterapeutą uroginekologicznym.

Zaprezentowane zostaną ćwiczenia oddechowe zmniejszające odczuwanie bólu podczas porodu. O swoich rolach i zadaniach podczas porodu naturalnego dowiedzą się osoby towarzyszące, będące nieocenionym wsparciem w tym szczególnym momencie. Ponadto planowane zajęcia z lekarzami ginekologii i położnictwa to szansa na zapoznanie się z przebiegiem cięcia cesarskiego.

- Szkoła rodzenia to bardzo dobra opcja dla rodziców spodziewających się dziecka, szczególnie jeżeli jest to ich pierwsza pociecha. Wiemy, jak wiele czynników wpływa na prawidłowy przebieg porodu oraz pierwsze tygodnie opieki nad noworodkiem. Wraz z personelem szpitala skonstruowaliśmy rozbudowany plan zajęć, dzięki któremu rozwiane zostaną wszystkie wątpliwości, a żadne pytanie nie zostanie bez odpowiedzi - mówi Katarzyna Sieprawska, położna Szpitala Joannitas, koordynator Szkoły Rodzenia Joannitas.

Po porodzie - co dalej?Po największym stresie związanym z porodem, czas na kwestie związane z połogiem. Przypadki lęku przed porodem czy depresji poporodowej szczegółowo wyjaśni psycholog. Pozwoli to w szerszym kontekście spojrzeć na macierzyństwo. Rodzice dostaną pakiet informacji dotyczących obowiązkowej dokumentacji, spraw urzędowych, szczepień oraz pielęgnacji noworodka. Pierwsze przewijanie, spacer czy kąpiel to proces, do którego należy podejść z należytą starannością i bez strachu przed popełnieniem błędu.

Lekarz neonatolog zwróci uwagę na możliwe objawy patologiczne nowego członka rodziny oraz techniki udzielenia mu pierwszej pomocy. W takich przypadkach liczy się każda sekunda, a rodzice będą wiedzieć jak reagować w takiej sytuacji. Zajęcia przygotują mamy na proces karmienia piersią. Alternatywne metody karmienia, pobudzenie laktacji, problem bolesnych brodawek czy zapalenie piersi - to tylko niektóre zagadnienia, które położne szpitala szczegółowo omówią.

Cena za pełen pakiet ośmiu spotkań (m.in. zajęcia z fizjoterapeutką uroginekologiczną i psychologiem) oraz materiały edukacyjne wynosi 390 zł. Każda z uczestniczek na zakończenie kursu otrzyma certyfikat oraz drobny upominek. Na wszelkie pytania odpowie położna pod nr telefonu: 601−469−355. Można kon­tak­tować się również drogą mailową: szkolarodzenia@szpital.pszczyna.pl

ar / pless.pl
źródło: Szpital Joannitas w Pszczynie

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas" podaj