pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 4 lipca 2022
  • 5 lipca 2022
  • wyświetleń: 3914

Marta Bryła w finale Mistrzostw Europy w stylu Show Dance

W zakończonych w sobotę, 2 lipca Mistrzostwach Europy International Dance Organisation w stylu Show Dance, młoda tancerka Marta Bryła wytańczyła finał, w którym zajęła 5 miejsce! Warto wspomnieć, że utalentowana tancerka jest również aktualną Mistrzynią Polski w stylu Show Dance!

Marta Bryła w finale Mistrzostw Europy w stylu Show Dance - 02.07.2022 · fot. Pineapple Media


Tegoroczne Mistrzostwa Europy odbyły się w Zakopanem, gdzie przybyli tancerze z całej Europy. Marta zaprezentowała się w choreografii Pana Karola Mentala pt.: "Potwór spod łóżka". Show dance to eklektyczny styl tańca łączący w sobie wiele styli tanecznych: balet, modern, jazz i akrobatykę oraz sporą dawkę aktorstwa. Najważniejszym elementem tego stylu tańca jest fakt, że tancerz używa nawet do kilku różnych rekwizytów. Marta tańczyła w tym sezonie w białej kreacji z misiem i podświetlanym łóżkiem, przedstawiając dziecięce wyobrażenia. Historia kończy się bardzo zaskakująco.

Marta na co dzień trenuje w klasie jazzu i modernu Natalii Gap oraz w klasie baletu Aliny Towarnickiej, a przygotowanie motoryczne to zasługa Jakuba Pokuty. Od kilku lat współpracuje także z trenerem tańca i choreografem Karolem Mentalem oraz nauczycielem akrobatyki Barbarą Chlebisz. 11-letnia tancerka związana rodzinnie z Jankowicami i Bieruniem.

- Z całego serca bardzo dziękuję moim cudownym choreografom i trenerom: Natalii Gap, Kubie Pokucie, Karolowi Mental, Alinie Towarnickiej, za cudowną choreografię, cierpliwą pracę ze mną, za dobre wychowanie oraz duże wsparcie. Dziękuję też Szkole Tańca Elita Gaps Team w Krakowie za każdy trening. Dziękuje szkole dla dziewczyn Płomień w Katowicach za wsparcie i wyrozumiałość. Rodzicom i dziadkom za każde dobre słowo i uwagi, ofiarność i poświęcenie. Zawsze mogę na Was liczyć! Dziękuję oczywiście Filipowi Gwiżdżowi, Tomaszowi Ginterowi oraz Pineapple Media za piękne uchwycenie tanecznych chwil. Jestem Wam za to wszystko bardzo wdzięczna - mówi Marta Bryła.

Więcej o Marcie piszemy w artykule Młoda tancerka Marta Bryła mistrzynią Polski.

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.