pless.pl

Wiadomości

  • 4 lipca 2022
  • wyświetleń: 321

Kariera muzyczna Darii Zawiałow

Materiał partnera:

Daria Zawiałow jest zjawiskiem na polskiej scenie muzycznej. Nie tylko śpiewa, ale także jest autorką tekstów, kompozytorką. Jest młodziutka, a ma za sobą występ na festiwalu w Opolu, i na Orange Warsaw Festival. Jej pierwsza płyta "A kysz!" zyskała tytuł fonograficznego debiutu roku 2017. Muzyka, scena, konkursy i festiwale towarzyszą jej przez całe życie. Poznaj barwną... choć chciałby się powiedzieć "rytmiczną" karierę muzyczną Darii Zawiałow.

Kariera muzyczna Darii Zawiałow


Początki, czyli "mam talent na Opole i szansę na sukces"Rozśpiewana i roztańczona od dziecka. Konkursy i festiwale były dla niej chlebem powszednim. Przygodę z mediami rozpoczęła już w 2000 r., kiedy wystąpiła na antenie TVP1, biorąc udział w znanym programie muzycznym dla dzieci Od przedszkola do Opola. W 2007 zajęła I miejsce w dziecięcym konkursie Aktorskiej Interpretacji Piosenki Aktorskiej (PPA) we Wrocławiu. Pojawiała się regularnie w Mini Studiu Poezji i Piosenki w koszalińskim Centrum Kultury, a w 2008 zaczęła naukę w warszawskim liceum o profilu muzycznym.

Rok 2009 przyniósł jej zwycięstwo w Szansie na sukces, i zapewnił udział w koncercie Debiuty na Festiwalu w Opolu. Jej interpretacja Ery retuszera Katarzyny Nosowskiej robi wrażenie i ma rockowy pazur! Po udziale w programie dowiedziała się o przesłuchaniach do chórków Maryli Rodowicz i śpiewała z artystką przez kolejne dwa lata.

W 2011 wzięła udział w programie TVN Mam talent!, gdzie doszła aż do półfinału, a w 2013 i 2014 znalazła się w trzeciej i czwartej edycji programu X Factor. Za drugim razem dotarła do finałowej dwunastki i jeszcze w tym samym roku wygrała konkurs Pejzaż bez Ciebie.

Rok 2016 był dla artystki bardzo pracowity i owocny: Daria Zawiałow zdobywa następne zwycięstwa i wyróżnienia, m.in. w konkursie Byłaś serca biciem, oraz Przeglądzie Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu. Podczas Festiwalu Enea Spring Break w Poznaniu została okrzyknięta "objawieniem festiwalu". Połowa roku przyniosła szczytną nagrodę im. Anny Jantar, oraz nagrodę Polskiego Radia. Długo mówiono o jej wspaniałym wykonaniu piosenki Malinowy chruśniak w konkursie Debiuty w ramach LIII Krajowego Festiwalu Piosenki w Opolu. Na koniec tego produktywnego roku w sieci ukazał się singiel Darii. Kundel Bury w porywającym tempie zdobył oszałamiającą ilość wyświetleń i przez 11 tygodni z rzędu królował na liście przebojów Programu III Polskiego Radia.

Daria Zawiałow - dyskografia. Objawienie polskiej sceny muzycznej3 marca 2017 Sony Music Polska wydaje pierwszy album Darii pt. A kysz!. szybko stał się hitem i zajął 7 miejsce a polskiej liście sprzedaży. 11 doskonałych utworów utworów wybrzmiało też na scenie - płytę promowała trasa koncertowa. 6 października ukazało się specjalne wydanie debiutanckiego albumu: znalazły sie na nim utwory nagrane z Piotrem Roguckim, Gabą Kulką i Belą Komoszyńską.

Rok po debiucie, we wrześniu Daria Zawiałow wydaje singel Nie dobiję się do Ciebie. Ma on promować kolejną płytę Helsinki, która szybko stała się wydarzeniem muzycznym i uplasowała na 1. miejscu listy pięćdziesięciu najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. Album uzyskał status podwójnej platynowej płyty za sprzedaż w nakładzie powyżej 60 tysięcy egzemplarzy, a utwór Hej Hej! zajął 1. miejsce na liście AirPlay - Top.

1 czerwca 2021 ukazuje się trzecie muzyczne dzieło artystki. Daria zatytułowała swój album Wojny i noce, W tym samym roku wspólnie z Dawidem Podsiadło i Vito Bambino nagrała wyjątkowy singel I Ciebie też, bardzo promujący trasę Męskiego Grania. Natomiast w listopadzie odebrała Nagrodę Muzyczną MTV dla najlepszego polskiego wykonawcy.