Reklama

Wiadomości

  • 3 lipca 2022
  • 21 lipca 2022
  • wyświetleń: 36491

W korycie Wisły odnaleziono zwłoki. To ciało zaginionej czechowiczanki

W nocy z 2 na 3 lipca w rzece Wiśle odnaleziono ciało kobiety. Policja w dniu 18 lipca potwierdziła, że należy ono do zaginionej 59-letniej mieszkanki Czechowic-Dziedzic.

W korycie Wisły odnaleziono zwłoki kobiety
W korycie Wisły odnaleziono zwłoki kobiety - 02.07.2022 · fot. Grupa Specjalna Płetwonurków RP


"Policjanci z Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach zakończyli poszukiwania 59-letniej czechowiczanki, pani Wandy. Ciało kobiety zostało znalezione w nocy z 2 na 3 lipca. Policja dziękuje mieszkańcom regionu za zaangażowanie i pomoc w poszukiwaniach" - czytamy w komunikacie policji.

Jak przekazał nam Maciej Rokus, zwłoki zostały ujawnione w korycie rzeki Wisły na odcinku pomiędzy mostem na trasie E75 (DK-1), a techniczną kładką wykonaną na potrzeby kopalni Silesia (pomiędzy Rudołtowicami a Czechowicami-Dziedzicami). Ciało, niewidoczne dla ludzkiego oka z poziomu brzegu, spoczywało pod wodą w konarach drzew, w tak zwanym klinie. Stan zwłok był zły m.in. z uwagi na temperaturę wody.

Grupa Specjalna Płetwonurków RP, która zajmuje się poszukiwaniem osób zaginionych i ofiar utonięć, prowadziła poszukiwania na specjalną prośbę siostry zaginionej, a także jej znajomych oraz Grzegorza Gubały - przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. małopolskiego. Grupa przyjechała do Czechowic z woj. warmińsko-mazurskiego. 8 dni wcześniej odbyła już na miejscu wizję lokalną. W akcji brało udział 7 jej członków.

W korycie Wisły odnaleziono zwłoki kobiety
W korycie Wisły odnaleziono zwłoki kobiety - 02.07.2022 · fot. Grupa Specjalna Płetwonurków RP


- Z uwagi na trudny czas służbowy, GSP RP działania prowadzono w dwóch etapach. Głównym problemem podczas poszukiwań była zmienna batymetria rzeki, ograniczona widzialność w wodzie i podwodne konary drzew - relacjonuje Maciej Rokus.

Przypomnijmy: rodzina i służby ratunkowe od piątku, 17 czerwca poszukiwali zaginionej 59-letniej mieszkanki Czechowic-Dziedzic. Kobieta wyszła z domu 17 czerwca około godziny 7.00 rano i od tamtej pory nie nawiązała kontaktu z rodziną. Już w sobotę, 18 czerwca strażacy, w tym specjalistyczna grupa poszukiwawcza z Jastrzębia-Zdroju, rozpoczęli przeszukiwanie koryta Wisły. W akcję poszukiwawczą zaangażowani byli także policjanci oraz strażacy: z posterunku zamiejscowego PSP JRG II Bielsko-Biała w Czechowicach-Dziedzicach, PSP JRG II Katowice, OSP Dziedzice, OSP Czechowice oraz OSP Zabrzeg.

Jak poinformował nas oficer prasowy Miejskiej Komendy Policji w Bielsku-Białej, Roman Szybiak, ciało odnaleziono w sobotę, 2 lipca około godz. 23.00 w rejonie ul. Nad Wisłą w Czechowicach-Dziedzicach. Na miejscu pracował policyjny technik kryminalistyki pod nadzorem prokuratora. Zarządzono przeprowadzenie sekcji zwłok. Badanie specjalistyczną metodą potwierdziło, że ciało należy do zaginionej czechowiczanki.

ar, mp / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.