pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 4 lipca 2022
  • 8 lipca 2022
  • wyświetleń: 2162

Lipcowa Bankowa: Hard Rockets i zbiórka na radiostację dla Lwowa

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bankowa Street LIVE" podaj

W czwartek, 7 lipca odbył się kolejny koncert z cyklu Bankowa Street Live! Ze względu na opady deszczu, wydarzenie zostało przeniesione do Pszczyńskiego Centrum Kultury. Zagrała pszczyńska grupa Hard Rockets. Podczas koncertu były zbierane pieniądze na zakup radiostacji dla żołnierzy we Lwowie.

Bankowa Street Live - zespół "Hard Rockets" - 07.07.2022 r. · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


- Dzięki zbiórce będzie można zakupić radiostacje dla Obrony Terytorialnej z okręgu Lwowskiego. Członkowie tej formacji to przyjaciele perkusisty zespołu, Błażeja, których poznał podczas jednej ze swoich wypraw do Ukrainy. Dziś znaleźli się w potrzebie, a my możemy im pomóc! Potrzebne są radiostacje Motorola DP4800 (5 szt, koszt ok. 4800 - 5000 zł) oraz Motorola DP (5 szt, koszt ok. 3700 - 4000 zł) - mówią członkowie zespołu.

Finansową stroną zbiórki oraz zakupem radiostacji zajęła się zaprzyjaźniona Fundacja Omnibus.

Hard Rockets to rockandrollowa ekipa z Pszczyny i jej najbliższych okolic. Zespół powstał w 2004 roku i od tego czasu funkcjonuje nieprzerwanie tworząc muzykę z pogranicza hard rocka, bluesa, funku i soulu, zaprawioną niepowtarzalnym, lokalnym kolorytem.

Przez lata skład nieznacznie ewoluował a zespół działał głównie na lokalnej, śląskiej scenie, choć zdarzały się i takie ewenementy jak koncert w Będzinie, III Miejsce na festiwalu "Muzyczna Jesień" w Grodkowie (2005) czy Grand Prix festiwalu im. Pawła Bergera w Kaliszu (2008).

Przełomowym okazał się rok 2020, gdy światło dzienne ujrzały teledysk i singiel pod tytułem "Elektryczne Dziady" stanowiący hard rocketową interpretację fragmentu "Dziadów" Adama Mickiewicza.

Utwór do dziś pojawia się na antenie Antyradia, w swej audycji w Radiu Nowy Świat zaprezentował go również Wojciech Mann. Na listach przebojów Turbo Top Antyradia i w FastForwardCharts dotarł do pierwszego miejsca, był również nominowany w kategorii "przebój rocku 2020" w plebiscycie Płyta Roku Antyradia.

Rok 2021 zespół zainaugurował koncertem w warszawskim studio 29. Finału WOŚP. Utwory zespołu były prezentowane na antenie m.in. Antyradia, Radia Nowy Świat, Radia Opole, radia ProRock, Rock Radia i wielu innych rozgłośni radiowych.

Zespół zagrał dotąd dziesiątki koncertów - od małych klubów po wielkie sceny - za każdym razem dając widowni solidną dawkę energetycznego rock’n’rolla z nutką melancholii.

Jesienią 2022 roku ukaże się debiutancka płyta zespołu pod tytułem "Elektryczne Dziady i inne gusła".

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Solidarni z Ukrainą

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj