Reklama

Wiadomości

  • 30 czerwca 2022
  • 11 lipca 2022
  • wyświetleń: 7449

Andrzej i Błażej ukończyli Rowerowy Maraton Wisła 1200 dla Mai!

Przedstawiciele stowarzyszenia Aktywna Pszczyna - Andrzej Kiełbasiński oraz Błażej Jaromin - ukończyli wyprawę pod hasłem "Rowerowy Maraton WISŁA 1200" dla Mai Lewandowskiej z Ćwiklic!

Andrzej Kiełbasiński oraz Błażej Jaromin wyruszają na wyprawę pod hasłem "Rowerowy Maraton WISŁA 1200" dla Mai Lewandowskiej z Ćwiklic · fot. Aktywna Pszczyna


Mężczyźni wyruszyli w sobotę od ujścia Wisły w Gdańsku i pokonali trasę licząca blisko 1200 km. Po 147 godzinach szczęśliwie dotarli do mety w Wiśle. Podczas tej wyprawy Błażej i Andrzej postanowili wesprzeć finansowo leczenie Mai Lewandowskiej. Szczegóły wyprawy na każdym jej etapie, są dostępne na profilu facebookowym: https://www.facebook.com/Wisla1200/. Wkrótce ukaże się tam również podsumowanie akcji.

Andrzej i Błażej ukończyli Rowerowy Maraton Wisła 1200 dla Mai!
fot. Aktywna Pszczyna


Strona Mai w serwisie siepomaga.pl:8-letnia Maja Lewandowska choruje na fenyloketonurię. Nie może odżywiać się jak zdrowe dziecko. Potrzebuje drogich, specjalistycznych produktów. Cierpi też na polineuropatię wrodzoną - postępuje u niej zanik mięśni. Grozi jej niepełnosprawność - zarówno fizyczna jak i intelektualna. Można pomóc zatrzymać chorobę i uchronić Maję przed wózkiem inwalidzkim.

O chorobie dziewczynki pisaliśmy w artykule: Pomóż uchronić Maję z Ćwiklic przed wózkiem inwalidzkim.

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.