pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 28 czerwca 2022
  • 29 czerwca 2022
  • wyświetleń: 4682

Burmistrz Pszczyny Królem Kurkowym

W miniony weekend Kurkowe Bractwo Strzeleckie świętowało 30-lecie reaktywacji. Jubileusz był okazją do odsłonięcia na strzelnicy jednej z trzech pamiątkowych tablic ufundowanych przez Prezydenta RP. W niedzielę odbyła się także ważna dla bractwa uroczystość - Intronizacja Króla Kurkowego. W tym roku Królem Kurkowym został należący do bractwa burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

Reklama

Wyłoniono nową Radę Królewską.Burmistrz Pszczyny Królem Kurkowym
Wyłoniono nową Radę Królewską. Burmistrz Pszczyny Królem Kurkowym - 06.2022 · fot. UM Pszczyna


W dniu intronizacji rządy obejmuje nowa Rada Królewska, która wyłoniona zostaje podczas strzelania królewskiego. W pszczyńskim bractwie odbywało się ono 4 czerwca. W tym roku Królem Kurkowym został należący do bractwa burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol. Najlepszymi strzelcami do tarczy okazali się również Piotr Furczyk, który został Prawym Marszałkiem oraz Beata Dudek, która przez najbliższy rok będzie sprawowała funkcję Lewego Marszałka.

Strzelanie do tarczy królewskiej pozwoliło wyłonić również Młodzieżową Radę Królewską. Najcelniejsze oko miał Artur Hadaś. Obok niego w radzie znaleźli się Młodzieżowy Prawy Marszałek Jakub Kiecok oraz Młodzieżowy Lewy Marszałek Michał Piech.

Jubileusz 30-lecia reaktywacji był okazją do organizacji kolejnego turnieju strzeleckiego. W związku z tym do Pszczyny przyjechali przedstawiciele bractw ze Śląska i Małopolski.

ar / pless.pl
źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.