Wiadomości

  • 28 czerwca 2022
  • 6 lipca 2022
  • wyświetleń: 27879

[WIDEO, FOTO] Festiwal Róż: pokaz mody i rowerów, kwiaty, koncerty

Aranżacje florystyczne, koncert Kuby Badacha, wystawy, happeningi i warsztaty - to tylko część atrakcji IX Festiwalu Róż, który odbył się w ten weekend w Goczałkowicach-Zdroju!

Festiwal Róż - kwiatowe dekoracje - 03.07.2022 · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


Organizator w ramach tegorocznej edycji zaproponował mieszkańcom i turystom szereg atrakcji i niespodzianek. Nie zabrakło artystycznych i muzycznych wzruszeń. Oprócz kameralnych koncertów na małej scenie przy stawie Maciek, po dwuletniej przerwie na dużej scenie ponownie zagościły chóry.

W sobotę na scenie przed starym dworcem wystąpili natomiast muzycy z agencji artystycznej The Art z koncertem "Osiecka - Młynarski". Zobaczcie fotorelację:

Koncert The ART "Młynarski kontra Osiecka" na zakończenie pierwszego dnia Festiwalu Róż w Goczałkowicach-Zdroju - 02.07.2022 r. · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


Na niedzielny wieczór zaplanowano wyjątkowy koncert Kuby Badacha, który wystąpił w repertuarze wybitnego polskiego artysty Andrzeja Zauchy.

Koncert Kuby Badacha na zakończenie drugiego dnia Festiwalu Róż w Goczałkowicach-Zdroju - 03.07.2022 r. · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


Festiwal Róż to oczywiście kwiaty, a co za tym idzie różnorodne warsztaty, pokazy florystyczne i wystawy. W tym roku goczałkowicka królowa zostanie zaprezentowana w inny niż dotychczas sposób. Zamiast tradycyjnych wazonów z różami goście festiwalu będą mogli podziwiać piękne aranżacje florystyczne.W sobotę o godzinie 15.00 odbył się pokaz mody historycznej oraz zabytkowych rowerów w wykonaniu grupy Rowery Zabytkowe Zabrze. Zaprezentowana została moda damska i męska z lat 30 - 40 XX wieku oraz eleganckie jednoślady z epoki. Zobaczcie wideorelację:Niecodzienną atrakcją była także wystawa "Portret Róży" - instalacja, która gościnnie przyjechała do Goczałkowic z Kutna - miasta róż, gdzie od wielu lat organizowana jest z dużym rozmachem różana impreza plenerowa.

Wraz z wystawą do Goczałkowic zawitał wyjątkowy gość, Agnieszka Dąbrowska-Walczak - kierownik artystyczny ogólnopolskiej wystawy róż, która zaprosiła do wysłuchania różanych opowieści pt. "Dlaczego Róża".

Festiwal róż i pokaz mody oraz rowerów zabytkowych w Goczałkowicach - 02.07.2022 · fot. pless.pl


W sobotę w Parku Zdrojowym Stowarzyszenie "TAKE TAM" zaprosiło na spektakl "Róża", a w niedzielę na happening "Bożki Słowiańskie".

W programie nie zabrakło również atrakcji dla dzieci. W pierwszy dzień festiwalu o godz. 15.00 odbyło się przedstawienie teatralne, a drugiego na placu zabaw zaproponowano szereg ciekawych i innowacyjnych animacji.

Kiermasz ciast na rzecz Jasia z tubulinopatiąPodczas Festiwalu Róż w dniach 2-3 lipca trwał kiermasz ciast i innych pyszności. Całkowity dochód ze sprzedaży wszystkich produktów został przeznaczony na wydatki związane z leczeniem i rehabilitacją Jasia Skolasińskiego z Goczałkowic-Zdroju, który zmaga się z tubulinopatią.

Jaś Skolasiński
Jaś Skolasiński · fot. archiwum prywatne


Kiermasz odbył się pod patronatem Fundacji Serca dla Maluszka, do której należy Jaś.

O zmaganiach Jasia piszemy więcej w artykule: Życie z tubulinopatią - TUBB 3. Mały Jaś potrzebuje naszej pomocy

ar / pless.pl

źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.