pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 21 czerwca 2006
  • wyświetleń: 8882

Plażowe Licealia

20 czerwca na plaży akwenu łąckiego odbyły się II Plażowe Licealia dla szkół ponadgimnazjalnych. Równolegle z licealiami odbył się III Rajd Profilaktyczny pod hasłem „Jestem OK!”

Organizatorem plażowych licealiów byli nauczyciele wychowania fizycznego w Zespole Szkół Ekonomicznych w Pszczynie. Rajd profilaktyczny zorganizowały: Pani Ewa Bućko oraz Pani Urszula Ryguła również z Zespołu Szkół Ekonomicznych oraz nauczyciele z III LO w Pszczynie. Obie imprezy odbyły się pod patronatem Starostwa Powiatowego, które ufundowało nagrody w obu imprezach oraz MORiS Pszczyna, które udostępniło plaże na potrzeby przeprowadzenia całej imprezy.

Do udziału w II Plażowych Licealiach zgłosiły się 5 szkół:
1.ZSE (wszystkie konkurencje)
2.ZSR (tylko piłka siatkowa plażowa i piłka nożna plażowa)
3.LO Chrobry (tylko piłka siatkowa plażowa)
4.LO Pawłowice (wszystkie konkurencje)
5.LO 3 (wszystkie konkurencje)

Parę minut przed godziną 10.00 imprezę otworzyli: wicestarosta pszczyński Krystian Szostak oraz mgr Marcin Bienioszek pomysłodawca plażowej imprezy. Po tych kilku słowach wstępu rozpoczęła się plażowa rywalizacja w następujących konkurencjach:

1. PIŁKA NOŻNA plażowa – chłopcy
2. PIŁKA SIATKOWA plażowa – drużyny mieszane
3. KONKURS SIŁACZA PLAŻY – chłopcy
4. KONKURS SIŁACZKI PLAŻY – dziewczyny
5. KONKURS 3-zadań – drużyny mieszane

Uczestnicy rywalizując w poszczególnych konkurencjach i grach zdobywali punkty w klasyfikacji indywidualnej ale i drużynowej (Im-10pkt, IIm -5pkt, IIIm-1pkt).

Piłka Nożna Plażowa

Do turnieju zgłosiło się 5 zespołów, które zagrały systemem „każdy z każdym” 2x6 minut, na małe bramki. Zwyciężyli piłkarze z ZSO Pawłowice.

Piłka Siatkowa Plażowa

Do turnieju zgłosiło się 5 zespołów, które również zagrały systemem ”każdy z każdym”, jeden set do 21pkt. Zwyciężyła mieszana ekipa z ZSR w Pszczynie.

Konkurs Siłacza Plaży

Do konkursu przystąpiło 3 zawodników, którzy mieli do wykonania 3 sprawnościowe zadania siłowo-szybkościowe: spacer farmera, rzut kulą oraz przetaczanie beczki z piachem.
Wszyscy siłacze znakomicie i sprawnie aczkolwiek nie bez problemów poradzili sobie z ukończeniem konkurencji. Tytuł Siłacza Plaży zdobył Mateusz Urbańczyk z ZSE Pszczyna

Siłaczka Plaży

Konkurs odbywał się na tych samych zasadach co dla chłopców z tym, że waga ciężarków, kuli oraz ciężar beczki były mniejsze. Do konkursu zgłosiły się 4 zawodniczki.
Po zaciętej rywalizacji Siłaczką Plaży została Joanna Zalewska z ZSE Pszczyna.

Konkurs 3-zadań

W konkursie 3-zadań wystartowały 4 mieszane zespoły(2 chłopaków i dziewczyna).
Drużyny miały do zaliczenia trzy zadania: wyścig na sankach po piasku, test amerykański (sztafeta) oraz hydraulik. Pierwsze dwie konkurencje przebiegły bez większych problemów, niestety w konkurencji hydraulika już na samym początku wystąpiły problemy techniczne i tą jakże ciekawą i widowiskową konkurencje zastąpiono wyścigiem w drewnianych chodakach(sztafeta). Wszystkie zadania miały charakter szybkościowy a na końcowy wynik składała się suma punktów po ukończeniu wszystkich trzech konkurencji.
Najlepszą ekipą okazała się trójka z ZSO Pawłowice.

Klasyfikacja indywidualna:

Siłacz Plaży:
1.Mateusz Urbańczyk – ZSE Pszczyna
2.Karol Każmierczak – ZSO Pawłowice
3.Mateusz Godziek – III LO Pszczyna

Siłaczka Plaży:
1.Joanna Zalewska – ZSE Pszczyna
2.Agnieszka Czernik – ZSO Pawłowice
3.Anna Iskrzyska – III LO Pszczyna

Klasyfikacja drużynowa:

Piłka Nożna Plażowa:
1.ZSO Pawłowice (Grzegorz Nogły, Tomek Zyzak, Mariusz Szymanski, Wojtek Ździebło)
2.ZSE I Pszczyna (mistrz I PL 2005)
3.ZSR Pszczyna

Piłka Siatkowa Plażowa:
1.ZSR Pszczyna (Magda Janota, Daria Pala, Błażej Jany i Wojtek Widawski)
2.ZSO Pawłowice
3.ZSE Pszczyna

Konkurs 3-zadań:
1.ZSO Pawłowice (Karolina Młyńczyk, Piotr Piwowarczyk oraz Krzysiek Mularczyk)
2.ZSE 1 Pszczyna
3.LO 3

KLASYFIKACJA KOŃCOWA ZESPOŁOWA:

1.ZSO Pawłowice
2.ZSE Pszczyna
3.III LO PszczynaReprezentacje oraz indywidualni zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe (pamiątkowe koszulki), które wręczał przedstawiciel władz powiatu Maciej Stieber. Serdeczne podziękowania należą się opiekunom, którzy w obiektywny sposób sędziowali całe zawody: piłka nożna plażowa – mgr Beata Wituła + piłkarze z ZSE, piłka siatkowa plażowa – mgr Jarosław Kazmierczak i mgr Anna Sokołowska oboje z ZSO Pawłowice oraz konkursy – mgr Marcin Bienioszek i mgr Eugeniusz Machoń.

Serdeczne podziękowania dla Ani, Edyty i Michaliny, uczennic klasy 3a w ZSE za pomoc
w przeprowadzeniu imprezy (sekretarki zawodów) oraz dla ratowników wodnych
z WOPR, którzy dbali o bezpieczeństwo uczestników plażowych licealiów oraz rajdu profilaktycznego, którzy korzystając z okazji pływali kajakami po akwenie łąckim.

W trakcie trwania plażowej imprezy swoje przysłowiowe „pięc minut” mieli również uczestnicy rajdu profilaktycznego, którzy prezentowali przygotowane przez siebie plakaty, piosenki i scenki o tematyce prozdrowotnej. Role jurorów w tym konkursie pełnili opiekunowie grup, które wzięły udział w rajdzie.
Dla wyróżnionych prac organizatorzy rajdu przygotowali drobne upominki.

W tym roku organizatorzy licealiów przygotowali specjalną w postaci plażowego aerobicu, który w sposób bardzo profesjonalny dla wszystkich chętnych poprowadziła Katarzyna Adamek – uczennica ZSO w Pawłowicach. Plażowy aerobic poprzedził taneczny układ (Safri Duo), który zademonstrowały dziewczęta z ZSE i ZSO Pawłowice.

Plażowe Licealia


M.Bienioszek

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.