pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 24 czerwca 2022
  • 16 października 2022
  • wyświetleń: 27998

Spółka PIK od października z jednoosobowym zarządem

Latem pisaliśmy, że nowy zarząd Przedsiębiorstwa Inżynierii Komunalnej został tymczasowo zasilony obecnością członka zarządu, pomimo, że miał być jednoosobowy. Było to konieczne, ponieważ tak zakładał ówczesny statut spółki. Ostatnio sytuacja zmienia się - jak pierwotnie zakładano, teraz zarząd ma jednoosobowy skład. Funkcję prezesa pełni Wiktor Solik.

Reklama

PIK Pszczyna
PIK Pszczyna · fot. PIK


- Jak zapowiadaliśmy, po uprawomocnieniu wpisu w KRS od 1 października zarząd spółki jest jednoosobowy - komentuje Wiktor Solik, nowy prezes PIK.

Przypomnijmy: Wojciech Solik (były prezes) i Grażyna Hołoga-Ryt (była wiceprezes) w czerwcu przestali zarządzać Przedsiębiorstwem Inżynierii Komunalnej w Pszczynie. 24 czerwca poinformowano, że nowym prezesem został wybrany Wiktor Solik i tym samym PIK ma jednoosobowy zarząd.

Urząd Miejski w Pszczynie opublikował 24 czerwca komunikat w tej sprawie w następującym brzmieniu:

"Okoliczności ostatnich dwóch lat, zwłaszcza czas pandemii, a także wzrost inflacji, były wyzwaniem dla wielu podmiotów, w tym także dla spółek z udziałem gminy. Niezależnie od sytuacji, oczekiwania mieszkańców względem takich podmiotów jak Przedsiębiorstwo Inżynierii Komunalnej sp. z o.o. w Pszczynie są niezmienne i wysokie.

Mimo, że w poprzednich latach zarząd PIK sp. z o.o. w Pszczynie otrzymywał zaufanie, ostatnie wyniki nie były w pełni satysfakcjonujące. Dotyczy to zarówno sfery podejmowanych działań, inwestycji, jak również wyników finansowych. W związku z powyższym oraz w obliczu wyzwań przed jakimi stoi spółka, zapadła decyzja, by za porozumieniem stron zakończyć współpracę z zarządem Przedsiębiorstwa Inżynierii Komunalnej sp. z o.o. w Pszczynie. Dziękujemy za zaangażowanie i wieloletnią pracę na rzecz PIK sp. z o.o.

Nowym prezesem został wybrany Wiktor Solik, który dotychczas pełnił funkcję kierownika Oczyszczalni Ścieków".


Następnie zarząd wzbogacił się o jeszcze jedną osobę - członka zarządu, Marcina Banata. Tłumaczono wówczas, że to sytuacja przejściowa, a docelowo zarząd ma być jednoosobowy.

Poprosiliśmy wtedy o wyjaśnienie tej sytuacji. Zapytaliśmy też, jakie doświadczenie ma Marcin Banat i za co będzie odpowiedzialny w spółce.

- W odpowiedzi na postawione pytanie, należy w pierwszej kolejności wskazać, że PIK Sp. z o.o. faktycznie będzie docelowo reprezentował jednoosobowy zarząd. Powodem powołania drugiego członka zarządu jest formalna konieczność wynikająca treści § 21 umowy spółki, który obliguje do powołania co najmniej 2 członków zarządu. W obliczu konieczności zapewnienia prawidłowej reprezentacji PIK Sp. z o.o. powołano do tymczasowego sprawowania funkcji członka zarządu p. Marcina Banata, który wcześniej zajmował w spółce stanowisko kierownika działu handlowego. Niemniej jest to sytuacja przejściowa i po formalnym wprowadzeniu zmian w statucie spółki planowany jest powrót do pierwotnych założeń opierających się na reprezentacji przez jednoosobowy zarząd w osobie Wiktora Solika - wyjaśniała Ewa Czopka.

Od 1 października 2022 roku zarząd PIK-u jest jednoosobowy. Funkcję prezesa pełni Wiktor Solik. Były członek zarządu - Marcin Banat jest dyrektorem handlowym.

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.