pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 28 czerwca 2022
  • wyświetleń: 1351

W gminie Pszczyna wymienionych zostanie blisko 1000 lamp ulicznych

Burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol podpisał umowę na wykonanie inwestycji związanej z poprawą efektywności energetycznej oświetlenia ulicznego. Zadanie obejmuje wymianę prawie 1000 opraw oświetleniowych.

Oświetlenie, lampy
Lampy uliczne w Pszczynie · fot. UM Pszczyna


Inwestycja będzie polegała na modernizacji oświetlenia w oparciu o technologię LED. W ramach przedsięwzięciach zdemontowanych zostanie 966 opraw oświetleniowych wraz ze słupem i usuniętych 658 wysięgników. Zamiast nich w takiej samej liczbie pojawią się nowe wysięgniki i nowe LED-owe oprawy.

Wymiana zostanie przeprowadzona zarówno w mieście Pszczyna, jak i w sołectwach. Nowe oprawy będą montowane także w: Brzeźcach, Łące, Piasku, Studzionce, Wiśle Małej i Wiśle Wielkiej.

- To bardzo ważna inwestycja. Przede wszystkim przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa. Po drugie z racji zastosowanej technologii, pozwoli na oszczędności. Po trzecie jest bardziej przyjazna dla środowiska - wylicza burmistrz Dariusz Skrobol.

Prace wykona wyłoniona w drodze przetargu firma OBI COMPLEX z Żor. Wartość zadania wynosi 1 496 910 złotych.

ar / pless.pl
źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.