Wiadomości

  • 23 czerwca 2022
  • 28 czerwca 2022
  • wyświetleń: 11812

Gdzie zaparkować w Pszczynie w weekend naszpikowany imprezami?

Za nami:

W nadchodzący weekend w Pszczynie odbędzie się sporo wydarzeń, które przyciągną nie tylko mieszkańców powiatu pszczyńskiego, ale i całego regionu. Z pewnością nie będzie łatwo o miejsce postojowe. Urząd Miejski przygotował podstawowe informacje dotyczące możliwości parkowania w tych dniach. Zostaną wdrożone rozwiązania, mające na celu eliminację parkowania w miejscach niedozwolonych, m.in. na ścieżce w Parku Zwierzyniec!

Parkingi w Pszczynie - mapa
Parkingi w Pszczynie - mapa


W związku z odbywającymi się w najbliższy weekend wydarzeniami "Przestrzenie wolności", zwieńczającymi obchody 100-lecia Powstań Śląskich i przyłączenia części Górnego Śląska do Polski, spodziewany jest duży ruch turystyczny w Pszczynie.

Na czas weekendu i uroczystości dla osób przyjeżdżających do Pszczyny przygotowane zostały parkingi:

  • przy ulicy Sznelowiec (przy skrzyżowaniu z ulicą Bielską),
  • przy ulicy Żorskiej (parking od strony ścieżki w stronę Pokazowej Zagrody Żubrów),
  • przy ulicy Żorskiej (parking od strony skrzyżowania z ulicą Wojska Polskiego),
  • przy ulic Chrobrego - Plac Targowy,
  • przy ulicy Katowickiej (nad Pszczynką),
  • przy ulicy Wojska Polskiego (parking dla autokarów i busów).


Ważne! W związku z informacjami o kierowcach próbujących wjechać samochodami do Parku Zwierzyniec, ścieżki parkowe zostaną odgrodzone od parkingów barierkami! Nie będzie również możliwości pozostawiania samochodów wzdłuż jezdni ulicy Żorskiej!

W czasie wydarzeń nad właściwą organizacją ruchu będą czuwać straż miejska oraz strażacy z jednostek OSP z naszej gminy. Będą instruować kierowców o wolnych miejscach na parkingach i wręczać mapy z oznaczonymi parkingami.

Osoby z Pszczyny wybierające się na weekendowe wydarzenia urząd zachęca do spacerów w kierunku rynku i parku lub przyjechaniu do miasta na rowerach.

Miejsca parkingowe zostały wskazane przez Urząd Miejski.

ar / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.