pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 15 czerwca 2022
  • wyświetleń: 16786

Otworzyli Zameczek Promnice po rewitalizacji

W piątek, 10 czerwca podczas gali z okazji 25-lecia Okręgowej Izby Przemysłowo - Handlowej w Tychach marszałek województwa wraz z dyrektorem Muzeum Zamkowego w Pszczynie Maciejem Klussem oficjalnie otworzyli zrewitalizowaną część zameczku wraz z otoczeniem, które w przyszłości będą przystosowane do prowadzenia działalności muzealnej.

Reklama

10 czerwca podczas gali z okazji 25-lecia Okręgowej Izby Przemysłowo - Handlowej w Tychach otwarto  oficjalnie zrew
10 czerwca podczas gali z okazji 25-lecia Okręgowej Izby Przemysłowo - Handlowej w Tychach otwarto oficjalnie zrewitalizowaną część Zameczku Promnice - 10.06.2022 · fot. Okręgowa Izba Przemysłowo-Handlowa w Tychach


Symbolicznie zakończono kolejny etap prac pn. "Rewitalizacja Zameczku Myśliwskiego Promnice wraz z otoczeniem towarzyszącym i przystosowanie do prowadzenia działalności muzealnej". Inwestycja w większości finansowana jest ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Do tej pory wykonano m.in. izolację pionową ścian, rewitalizację schodów zewnętrznych i schodów do sali kominkowej, schodów do baszty, rewitalizację ogrodzenia całego kompleksu, modernizację systemu ochrony przeciwpożarowego dla całego kompleksu.

Zakończył się remont Zameczku Myśliwskiego Promnice - 04.11.2021 · fot. M. Dąbrowska


Zakończono także bardzo ważny etap, czyli prace, które pozwoliły na przywrócenie pierwotnego wyglądu dachów Zameczku, w tym także dzięki zastosowaniu oryginalnego pokrycia z płyt łupkowych o historycznym układzie.

Ukończono prace renowacyjne obiektu tzw. Gajówki, gdzie przywrócono, zakryty dotąd współczesnym odeskowaniem, pierwotny układ zrębowy ścian oraz cokół z ciosów kamiennych.

Wewnątrz trwają prace adaptacyjne z przeznaczeniem na muzealne pracownie dydaktyczne. Zakończono prace adaptacyjne przy budynku tzw. Winiarni (przywrócono pierwotny wygląd elewacji) z przeznaczeniem dla potrzeb ochrony.

ar / pless.pl

źródło: Muzeum Zamkowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.