pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 12 czerwca 2022
  • wyświetleń: 5614

Młoda tancerka Marta Bryła mistrzynią Polski

Marta Bryła, 11-letnia tancerka związana rodzinnie z Jankowicami i Bieruniem, wzbogaciła ostatnio swoje konto o ważne osiągnięcia na mistrzostwach Polski w tańcach nowoczesnych!

Reklama

Marta Bryła na mistrzostwach tanecznych · fot. archiwum prywatne


6 czerwca zakończyła się druga cześć mistrzostw Polski w kategoriach: Jazz Dance oraz Show Dance. Marta sięgnęła w nich po swoje pierwsze indywidualne mistrzostwo Polski w kategorii Show Dance solo dzieci w choreografii Pana Karola Mental pt. "Potwór spod łóżka". Wraz z zespołem wytańczyła także dwa drugie wicemistrzostwa Polski w kategoriach grupowych: Jazz Dance mini formacja dzieci oraz Jazz Dance formacja dzieci.

Marta otrzymała także nominację na mistrzostwa Europy i świata w czterech kategoriach. W kategorii Show Dance odbędą się na jesień w Niemieckiej miejscowości Riesa. W kategoriach: Modern, Ballet, Jazz Dance w Północnej Macedonii odbędą się mistrzostwa Europy, zaś gospodarzem mistrzostw świata będzie Egipt.

Wcześniej, w pierwszej części mistrzostw Polski, które odbyły się w dniach 6-10 kwietnia 2022 roku w Janowie Podlaskim w kategoriach w Jazz Dance oraz Ballet, Marta Bryła zdobyła wicemistrzostwo Polski w Białej Podlaskiej w kategorii Solo Modern&Contemporary Children.

Z zespołem wytańczyła także mistrzostwo Polski w kategorii grupowej: Ballet mini formacja dzieci, wicemistrzostwo Polski w kategorii Modern&Contemporary formacja dzieci, a także drugie wicemistrzostwo Polski w kategorii Modern&Contemporary duet dzieci.

- Pracowałam na to kilka lat i w końcu wytańczyłam pierwsze i drugie miejsce, otrzymując szansę występu na mistrzostwach Europy i świata. To najlepszy mój sezon od początku mojej przygody z tańcem. Zaczynałam w wieku 5 lat - mówi Marta Bryła.

Marta bardzo dziękuje swoim trenerom i choreografom, osobom od przygotowania motorycznego, akrobatyki: Natalii Gap (wielokrotnej mistrzyni Polski, Europy i Świata), Karolowi Mental (wielokrotnemu mistrzowi Polski, Europy i Świata), Alinie Towarnickiej (I tancerce Opery Krakowskiej), Jakubowi Pokuta (przygotowanie motoryczne), Barbarze Chlebisz (mistrzyni Europy w akrobatyce) i wielu innym osobom zaangażowanym w przygotowania.

- Z całego serca bardzo dziękuję moim cudownym choreografom i trenerom: Karolowi Mentalowi, Natalii Gap, Alinie Towarnickiej, Kubie Pokucie, za cudowne choreografie, cierpliwą pracę ze mną, za dobre wychowanie oraz duże wsparcie. Dziękuję też Szkole Tańca Elita Gaps Team w Krakowie za każdy trening. Dziękuje Szkole dla dziewczyn Płomień w Katowicach za wsparcie i wyrozumiałość. Rodzicom i dziadkom każde dobre słowo i uwagi, ofiarność i poświęcenie. Zawsze mogę na Was liczyć! Dziękuję oczywiście Filipowi Gwiżdżowi i Tomaszowi Ginterowi za piękne uchwycenie tańca. Jestem Wam za to wszystko bardzo wdzięczna - mówi młoda tancerka.

O MarcieMarta Bryła, jedenastolatka mieszkająca w Bieruniu i Jankowicach, jest uczennicą w Szkole Tańca Elita Gaps Team w Krakowie w klasie baletu Aliny Towarnickiej oraz w klasie jazzu i modernu Natalii Gap. Naukę tańca zaczynała w Tychach.

Stale współpracuje z nauczycielem tańca i choreografem Karolem Mental, trenerem przygotowania motorycznego Jakubem Pokuta oraz nauczycielem akrobatyki Barbarą Chlebisz.

Jako 7-latka zadebiutowała w Krajowych mistrzostwach Polski w Siedlcach, zdobywając 6 miejsce w kategorii Modern Solo Female. Rok później zdobyła wraz z koleżankami 3 miejsce na mistrzostwach Europy w Pradze w kategorii Modern Group Female do lat 11.

Ponadto swoją muzyczną przygodę rozpoczęła, mając niespełna 3 lata w klasie skrzypiec Elżbiety Węgrzyn.

Jest laureatką ponad 30 turniejów Międzynarodowych i Ogólnopolskich m.in. w ostatnich mistrzostwach Polski które odbyły się w kwietniu tego roku w Janowie Podlaskim.

Brała udział w wielu Międzynarodowych i Ogólnopolskich warsztatach tanecznych. Bierze udział w wielu projektach tanecznych w Polsce i za granicą. Występowała m.in. w Czechach, Niemczech, Szwajcarii, Austrii, Grecji.

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.