Reklama

Wiadomości

  • 11 czerwca 2022
  • 28 czerwca 2022
  • wyświetleń: 16913

[FOTO] Za nami koncert Kaśki Sochackiej w Parku Zamkowym

W sobotę, 25 czerwca w pszczyńskim Parku Zamkowym zaśpiewała Kaśka Sochacka. Koncert odbył się w ramach wydarzenia "Przestrzenie Wolności".

Koncert Kaśki Sochackiej w pszczyńskim Parku Zamkowym - 25.06.2022 · fot. Marek Ogrodzki / pless.pl


Kaśka Sochacka to drobna blondynka z twardym kręgosłupem i niskim zachrypniętym głosem. Pochodzi z Pradeł. Jak większość dziewcząt urodzonych w latach 90. śpiewa od dziecka. "Wiśnia EP" to debiutancka EP-ka Kaśki, która ukazała się nakładem Jazzboy Records. Pierwszym singlem była piosenka o tym samym tytule, która swoją premierę miała w audycji Piotra Stelmacha w radiowej Trójce, gdzie przez kilka tygodni utrzymywała się na pierwszym miejscu LP3.

Debiutancki albumu Kaśki Sochackiej "Ciche dni" ukazał się 26 marca 2021 roku nakładem Jazzboy Records. Za finalny kształt piosenek razem z Kaśką odpowiadają: Agata Trafalska (pomoc przy tekstach) i Olek Świerkot (produkcja) - tandem, który dał się poznać przy debiucie Korteza ("Bumerang") i jego drugiej płycie ("Mój dom"). Kaśka jest autorką wszystkich kompozycji muzycznych.

26 listopada 2021 roku premierę miał album "Ministory", które ukazał się zaledwie 8 miesięcy po premierze "Cichych Dni" i jest to odpowiedź w jakim kierunku zmierza Sochacka. To wyrafinowany pop z dodatkiem miejskiego folku i muzyki alternatywnej. Doskonale zaśpiewana płyta z niebanalnymi piosenkami, które zostają na długo.

W 2021 roku Kaśka wygrała organizowany przez Gazetę Wyborczą plebiscyt Sanki dla najciekawszych nowych twarzy w polskiej muzyce. Kaśka ma na swoim koncie solową trasę koncertową, podczas której większość koncertów została wyprzedana.

Więcej informacji o wydarzeniu "Przestrzenie Wolności" w artykule 100-lecie powstań śląskich: rodzinny weekend edukacyjno-artystyczny.

Wstęp na koncert był wolny. Na wydarzenie zaprosili Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski oraz Burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

ar, mp / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.