Reklama

Wiadomości

  • 10 czerwca 2022
  • 28 czerwca 2022
  • wyświetleń: 57289

[WIDEO, FOTO] Przestrzenie Wolności w Pszczynie. Pokazy i koncerty

W sobotę i niedzielę w Pszczynie odbył się rodzinny weekend edukacyjno-artystyczny kończący obchody 100-lecia Powstań Śląskich oraz powrotu części Górnego Śląska do Polski. Na wydarzenie zaprosili Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski oraz Burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.Rodzinny weekend edukacyjno-artystyczny rozpoczął się od pierwszego lotu konkursowego w ramach II Zawodów Balonowych o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego. Więcej o tym wydarzeniu piszemy w artykule: II Zawody Balonowe "In The Silesian Sky" w Pszczynie!

Parada służb mundurowych - 26.06.2022 · fot. Marek Ogrodzki / pless.pl

II Zawody Balonowe "In The Silesian Sky" - start balonów o świcie z pszczyńskiego parku zamkowego - 25.06.2022 r. · fot. wpk / pless.pl


Za nami także uroczyste zakończenie obchodów 100-lecia Powstań Ślaskich, na które złożyły się m.in. parada wojskowa oraz odsłonięcie tablicy pamiątkowej. Wcześniej w Parku Zamkowym odbyła się msza polowa, której przewodniczył biskup Marek Szkudło.

Uroczyste zakończenie obchodów - odsłonięcie tablicy pamiątkowej, apel, przelot samolotów Bryza - 26.06.2022 · fot. Marek Ogrodzki / pless.pl


Msza polowa w Parku Zamkowym - 26.06.2022 · fot. marek Ogrodzki / pless.pl


W niedzielę, czyli w drugi dzień imprezy Przestrzenie Wolności odbywały się m.in. pokaz sprzętu wojskowego w Parku Zamkowym. Za nami także uroczysta Intronizacja Króla Kurkowego. Nie zabrakło także prezentacji i stoisk różnych instytucji i organizacji.

Intronizacja Króla Kurkowego - 26.06.2022 · fot. Marek Ogrodzki /pless.pl


Stoiska na imprezie "Przestrzenie wolności" - 26.06.2022 · fot. Marek Ogrodzki / pless.pl


Za nami także inscenizacje historyczne, które odbyły się w sobotę w Goczałkowicach-Zdroju oraz na pszczyńskim rynku. W pierwszym z tych miejsc rekonstruktorzy odtworzyli powitanie Wojska Polskiego w Goczałkowicach w 1922 roku.

Inscenizacja historyczna w Goczałkowicach-Zdroju - 25.06.2022 · fot. Marek Ogrodzki / pless.pl


Inscenizacja historyczna na pszczyńskim rynku - 25.06.2022 · fot. Marek Ogrodzki / pless.pl


W sobotnie popołudnie w Parku Zamkowym odbyło się także niezwykłe, jedyne w swoim rodzaju widowisko artystyczne pod nazwą "Elegia Śląska". Zostało ono przygotowane przez Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego.

Elegia Śląska w pszczyńskim Parku Zamkowym - 25.06.2022 · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


Sobotę zakończył koncert Kaśki Sochackiej w pszczyńskim Parku Zamkowym. Obszerną fotorelację z tego wydarzenia możecie zobaczyć w tym artykule.

Koncert Kaśki Sochackiej w pszczyńskim Parku Zamkowym - 25.06.2022
Koncert Kaśki Sochackiej w pszczyńskim Parku Zamkowym - 25.06.2022 · fot. Marek Ogrodzki / pless.pl


Zwieńczeniem imprezy były koncerty: Sebastiana Riedla, Michała Kielaka oraz Gromeego. Wieczór uświetnił także występ mażoretek.

Koncerty, podziękowania i występ mażoretek - 26.06.2022 · fot. Marek Ogrodzki / pless.pl

ar, mp / pless.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.