pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 16 czerwca 2022
  • 23 czerwca 2022
  • wyświetleń: 4274

9-letni Oskar z Piasku potrzebuje nowych ortez

Mały Oskar z Piasku cierpi na diplegię spastyczną kończyn dolnych. Potrzebuje piątej już pary ortez w swoim życiu, bo ze starych wyrósł. Można wesprzeć rodzinę w ich zakupie.

Oskar Jendrzejek
Oskar Jendrzejek · fot. archiwum rodzinne


Oskar to 9-latek z Piasku. Urodził się w 26 tygodniu ciąży bliźniaczej. W szpitalu spędził w inkubatorze 3 miesiące. Od urodzenia towarzyszy mu MPD - diplegia spastyczna kończyn dolnych, padaczka i wada wzroku. W pierwszym miesiącu życia miał założoną w głowie zastawkę komorową otrzewną. W 2019 roku lekarze przeprowadzili jej wymianę. Rok później w 2020 roku chłopiec przeszedł operację Selektywnej Rizotomi Grzbietowej.

Oskar Jendrzejek
Oskar Jendrzejek · fot. archiwum rodzinne


Oskarek to wesoły chłopak. Swym uśmiechem zaraża wszystkich wokół. Porusza się na wózku inwalidzkim. Krótkie dystanse potrafi pokonać na nogach przy pomocy drugiej osoby. Stale musi być rehabilitowany, bo wystarczy tydzień bez ćwiczeń, a spastyka daje o sobie mocniej znać.

Od urodzenia posiada ortezy lecz stale rośnie i trzeba je wymieniać. Obecnie potrzebuje już 5 pary. Nowe ortezy będą posiadać ruchomy staw, więc noga Oskara będzie mogła się zginać. Dają mu większą namiastkę normalności.

Oskar Jendrzejek
Oskar Jendrzejek · fot. archiwum rodzinne


Oskar chciałby kiedyś sam pójść na plac zabaw i pobawić się z innymi dziećmi, a nie tylko spoglądać na zabawy rówieśników...

Zbiórkę na ortezy AFO pre-preq z ruchomym stawem typu Ela-dor 28 można wesprzeć w serwisie zrzutka.pl:

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.