Reklama

Wiadomości

  • 16 czerwca 2022
  • 21 października 2022
  • wyświetleń: 8207

Dzięki Wam 9-letni Oskar z Piasku ma nowe ortezy!

Oskar z Piasku cierpi na diplegię spastyczną kończyn dolnych. Chłopak wraz z rodzicami dziękuje czytelnikom portalu pless.pl za pomoc w zakupie szóstej już pary ortez w swoim życiu.

Oskar Jendrzejek
Oskar Jendrzejek ma nowe ortezy! Zbiórkę wsparli m.in. czytelnicy portalu pless.pl! · fot. archiwum rodzinne


- Dziękuję za pomoc w zakupie ortez z ruchomym stawem. To już moja szósta para. Jest wiele osób w potrzebie, ale otworzyliście swoje serca i nie odwróciliście wzroku również od mojej osoby. Dzięki wam mogę zacząć ćwiczyć nowe umiejętności. Rehabilitacja będzie mi stale potrzebna, by w przyszłości być może wstać z wózka. Nowe ortezy to krok do przodu! Dziękuję - mówi Oskar Jendrzejek z rodzicami.

Oskar Jendrzejek
Oskar Jendrzejek · fot. archiwum rodzinne


Oskar to 9-latek z Piasku. Urodził się w 26 tygodniu ciąży bliźniaczej. W szpitalu spędził w inkubatorze 3 miesiące. Od urodzenia towarzyszy mu MPD - diplegia spastyczna kończyn dolnych, padaczka i wada wzroku. W pierwszym miesiącu życia miał założoną w głowie zastawkę komorową otrzewną. W 2019 roku lekarze przeprowadzili jej wymianę. Rok później w 2020 roku chłopiec przeszedł operację Selektywnej Rizotomi Grzbietowej.

Oskar Jendrzejek
Oskar Jendrzejek · fot. archiwum rodzinne


Oskarek to wesoły chłopak. Swym uśmiechem zaraża wszystkich wokół. Porusza się na wózku inwalidzkim. Krótkie dystanse potrafi pokonać na nogach przy pomocy drugiej osoby. Stale musi być rehabilitowany, bo wystarczy tydzień bez ćwiczeń, a spastyka daje o sobie mocniej znać.

Od urodzenia posiada ortezy lecz stale rośnie i trzeba je wymieniać. Obecnie ma już szóstą parę. Nowe ortezy posiadają ruchomy staw, więc noga Oskara może się zginać. Dają mu większą namiastkę normalności!

Oskar Jendrzejek
Oskar Jendrzejek · fot. archiwum rodzinne


Oskar chciałby kiedyś sam pójść na plac zabaw i pobawić się z innymi dziećmi, a nie tylko spoglądać na zabawy rówieśników...

Zbiórkę na ortezy AFO pre-preq z ruchomym stawem typu Ela-dor 28 można było wesprzeć w serwisie zrzutka.pl:

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.