Wiadomości

  • 5 czerwca 2022
  • wyświetleń: 262

Wynajem magazynu - od czego zacząć?

Materiał partnera:

Większość przedsiębiorstw, zarówno usługowych, jak i produkcyjnych staje przed dylematem wyboru właściwego magazynu do prowadzenia działalności. Jaki magazyn wybrać? Czy lepiej budować własny, a może wynająć?

Wynajem magazynu - od czego zacząć?


Własna hala - być na swoim



Budowa własnej hali jest decyzją, która powinna być poprzedzona solidnym przygotowaniem. Należy zadać kilka istotnych pytań. Na ile firma jest przygotowana finansowo i merytorycznie na taką inwestycję? Czy przedsiębiorca jest w stanie udźwignąć finansowo ciężar budowy magazynu? Czy właściciel firmy jest gotowy na cykliczne i wydłużone w czasie obciążenie finansowe związane z ratami kredytu budowy własnej hali? Czy ktokolwiek w firmie ma czas na poszukiwanie właściwej lokalizacji oraz późniejszy nadzór realizacji inwestycji? Okazuje się, że własny magazyn może stać się częściej przysłowiową kulą u nogi, niż rzeczywistym udogodnieniem. Alternatywą jest np. oferta https://www.7rsa.pl/

Wynajem powierzchni magazynowej - na co zwracać uwagę?



W aglomeracjach miejskich gotowych magazynów na wynajem jest więcej, niż dostępnych działek przeznaczonych pod budownictwo przemysłowe. Przedsiębiorca poszukujący magazynu na wynajem ma więc duży wybór spośród gotowych i sprawdzonych rozwiązań, które można dobrać do rodzaju działalności gospodarczej. Właściciel firmy spedycyjnej lub transportowej będzie zainteresowany niższą zabudową z łatwym dostępem do ramp przeładunkowych dla samochodów ciężarowych oraz dużym parkingiem w lokalizacji na obrzeżach miast. Działalność e-commerce wymaga często hal wysokiego składowania, które umożliwiają zwielokrotnienie domyślnej powierzchni magazynowej, a także wydzielonych przestrzeni administracyjno-biurowych. Firmy kurierskie odpowiedzialne za transport tzw. ostatniej mili mają również specyficzne wymagania, które mogą zmieniać się w czasie w związku z dynamiką rozwoju tego typu usług. W takich przypadkach domyślna powierzchnia magazynowa staje się niewystarczająca i konieczna jest rozbudowa o dodatkowe moduły magazynowe o tej samej funkcjonalności.

Wynajem magazynu - koszty eksploatacyjne



Decydując się na wynajem magazynów nie można bagatelizować wysokości bieżących kosztów eksploatacyjnych. Tradycyjne magazyny są drogie w utrzymaniu. Charakteryzują się ubogą izolacją termiczną, a także tradycyjnymi systemami ogrzewania, takimi jak kotłownie na węgiel, pellet lub paliwo gazowe. Energia elektryczna dostarczana jest z sieci. Nowoczesne przestrzenie magazynowe stworzone przez znanego dewelopera 7R wyróżniają się energooszczędnością i racjonalnym gospodarowaniem zasobów. Instalacja fotowoltaiczna na dachu hali jest już raczej standardem w nowoczesnym budownictwie przemysłowym. Produkcja energii elektrycznej na potrzeby wewnętrzne nie może oznaczać jej trwonienia - magazyny 7R są optymalnie doświetlone energią słoneczną uzupełnianą energooszczędnym oświetleniem LED. Straty ciepła ograniczone zostały do minimum przez efektywne docieplenie elewacji, a także racjonalny podział kubatury wewnętrznej na funkcjonalne pomieszczenia wentylowane indywidualnie. Równie ważna jest gospodarka wodna obiektu. Często zdarza się, że nowoczesne parki magazynowe mają własny system uzdatniania wody ze studni głębinowej, a także kompletny system równomiernego rozprowadzania wody deszczowej na powierzchni całej działki.

Zielone magazyny 7R wyznaczają nowy standard w budownictwie przemysłowym. Te inwestycje tylko z pozoru są kosztowne w realizacji ze względu na stosowane technologie optymalnego gospodarowania zasobami. Długoterminowy wynajem nowoczesnego magazynu 7R może być bardzo optymalnym wyborem nie tylko dla dużych przedsiębiorstw, ale także i mniejszych podmiotów.