Reklama

Wiadomości

  • 3 czerwca 2022
  • wyświetleń: 5041

Otwarta poradnia chorób zakaźnych, powstanie szkoła rodzenia

Szpital w ostatnim czasie otworzył poradnię onkologiczną, niebawem uruchomi szkołę rodzenia. Od 1 czerwca trwają natomiast zapisy na kon­sul­tacje w nowo otwartej Poradni Chorób Zakaźnych, gdzie pacjenci mogą sko­rzys­tać ze świad­czeń zdrowot­nych z zakresu chorób zakaźnych, takich jak m.in. wirusowe zapale­nie wątroby, czy bore­lioza. Porad­nia świad­czy wyłącznie usługi komercyjne.

Poradnia chorób specjalistycznych
Poradnia chorób specjalistycznych w pszczyńskim szpitalu · fot. Szpital Joannitas


W czwartek, 2 czerwca w Urzędzie Gminy w Kobiórze odbył się Konwent Starosty, Burmistrza i Wójtów Gmin Powiatu Pszczyńskiego. Dla włodarzy to okazja do wymiany opinii oraz podjęcia wspólnych inicjatyw w kwestiach dotyczących funkcjonowania całego powiatu. Jednym z podejmowanych tematów była koncepcja rozwoju pszczyńskiego szpitala.

Nowa prezes zarządu Szpitala Joannitas w Pszczynie przedstawiła koncepcję rozwoju placówki. Szpital w ostatnim czasie uruchomił poradnię onkologiczną i poradnię chorób zakaźnych, w najbliższym czasie uruchomi także szkołę rodzenia.

- Musimy zadbać o optymalizację kosztów - racjonalne wydatkowanie środków, które nie powoduje utraty jakości. Chcemy prowadzić szerokie działania informacyjne, o tym, co planujemy, ale też zachęcać mieszkańców do profilaktyki. Chcemy bardzo mocno budować relacje z pacjentami i okolicznymi szpitalami. Bardzo ważny jest dla nas rozwój diagnostyki. Mamy bardzo dobry zespół w laboratorium i diagnostykę obrazową na najwyższym poziomie dzięki nowoczesnym urządzeniom. Możemy chwalić się endoskopią. Chcemy też uruchomić w poradni chirurgii ogólnej zakres świadczeń realizowanych przez pielęgniarkę po to, aby pacjent nie czekał na zmianę opatrunku czy czyszczenie rany - mówiła Katarzyna Michalik.

Poradnia chorób zakaźnych



Świad­czenia zdrowotne z zakresu chorób zakaźnych są niezwykle ważne i niejed­nokrot­nie ratują zdrowie i życie pac­jen­tów. Misją poradni jest uświadami­anie społeczeństwa w zakre­sie zapo­b­ie­ga­nia zachorowaniom oraz kon­trolowanie i ograniczanie rozprzestrzeni­a­nia się tych groźnych chorób.

- W trak­cie pan­demii COVID-​19 znacznie pogorszył się dostęp do badań i kon­sul­tacji, a co za tym idzie do leczenia wielu chorób, w tym - wywołanych przez czyn­niki infek­cyjne. Do chorób tych należy m.in. bore­lioza czy wiru­sowe zapale­nie wątroby typu C - mówi Beata Celińska, lekarz spec­jal­ista chorób zakaźnych i chorób wewnętrznych Szpi­tala Joan­ni­tas w Pszczynie i dodaje: - W przyszpi­tal­nej poradni zapewn­imy naszym pac­jen­tom kon­sul­tacje, diag­nos­tykę, lecze­nie, a także pro­fi­lak­tykę chorób wywoły­wanych przez bak­terie, wirusy, pasożyty i grzyby.

Dr Beata Celińska
Dr Beata Celińska · fot. Andrzej Celiński


Rejes­tracja tele­fon­iczna - od poniedzi­ałku do piątku w godz­i­nach: 7:00 - 14:30, tel.: 32 611−53−03.

Zespół:

  • dr n. med. Beata Celińska - lekarz spec­jal­ista chorób zakaźnych i lekarz chorób wewnętrznych
  • lek. Piotr Proc­ner - lekarz spec­jal­ista chorób zakaźnych.


Zakres opieki Diag­nos­tyka i leczenie:

  • chorób odkleszc­zowych - w tym boreliozy/​neuroboreliozy;
  • diag­nos­tyka i lecze­nie wiru­sowych (ze szczegól­nym uwzględ­nie­niem WZW A, WZW B, WZW C), autoim­muno­log­icznych zapaleń wątroby i innych chorób tego narządu (toksycznych/​alkoholowych);
  • chorób wysyp­kowych oraz stanów zapal­nych skóry i tkanki podskórnej;
  • powikłań infek­cyjnych związanych z hos­pi­tal­iza­c­jami w tym zakaże­nia Clostrid­iodes difficile;
  • stanów gorączkowych;
  • lim­fadenopatii (pow­ięk­sze­nie węzłów chłonnych);
  • tok­so­plaz­mozy w ciąży;
  • zakażeń dróg odd­e­chowych min: zapale­nia płuc, krztusiec;
  • chorób infek­cyjnych prze­wodu pokar­mowego - biegunek, chorób pasożytniczych;
  • zakażeń układu moczowego;
  • porad­nictwo z zakresu medy­cyny podróży;
  • zakażeń wiru­sowych: mononuk­leozy, cytomegalii;
  • pomoc w zakre­sie porad­nictwa okołotestowego HIV/​AIDS.


W poradni przyj­mowane są osoby powyżej 16 roku życia.

Przypomnijmy, że większościowym udziałowcem szpitala jest Powiat Pszczyński, a część udziałów objęła Gmina Pszczyna.

- Systematycznie dopłacamy do bieżącej działalności szpitala, na którą nie starczają środki z NFZ. Powiat, który jest właścicielem budynku, finansuje także remonty. Cieszę się, że również w pozostałych samorządach jest duże zrozumienie dla kwestii potrzeby wspierania szpitala - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyńska.

ar / pless.pl

źródło: Powiat Pszczyński

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas" podaj