• 14 czerwca 2006
  • wyświetleń: 2286

30 pozycja Pszczyny w Warszawie

Na stadionie warszawskiego AWF-u odbył się Ogólnopolski Finał Czwartków Lekkoatletycznych. W ogólnej klasyfikacji punktowej miast Pszczyna znalazła się na 30 miejscu z 15 punktami na swoim koncie.

Gratulujemy, bo to całkiem dobry wynik na 51 miat, które punkty również zdobyły.

A.A. / pless.pl

---------------------

W dniach 12 – 13 czerwca 2006 roku odbył się w Warszawie XII Ogólnopolski Finał „Czwartków Lekkoatletycznych”. Ta największa masowa impreza lekkoatletyczna
w Polsce skupiła na Stadionie warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego ponad 3 tys. zawodniczek i zawodników - uczniów klas IV – VI szkół podstawowych.

Reprezentacja Pszczyny (85 osób) uczestnicząca po raz szósty w tych zawodach , jak co roku może poszczycić się nie tylko zdobytymi medalami i miejscami w ścisłych finałach , ale niemal w każdym przypadku rekordami życiowymi.

Jedyny medal w tym roku zdobył Michał Kucz ( SP Bojszowy) , który zajął III miejsce
w biegu na 1000m chłopców klas IV z bardzo dobrym rezultatem 3:14,71.

Pozostałe miejsca finałowe i wartościowsze wyniki:

Czwarte miejsce w skoku w dal zajął Radosław Mika ( SP11 ) - 4,52m.
Szóste miejsce w biegu na 60m dziewcząt klas V- Anna Szymańska ( SP12) – 8,74s.
W rzucie piłką palantową dziewcząt klas V - 7 miejsce Dorota Szczotka ( SP 6) –42 m.
W finale biegu na 60m chłopców Błażej Helbik ( SP18 ) zajął 8 miejsce 8,21 ( 8.01 w półfinale – rekord życiowy).
Damian Kozik (SP9) – rzut piłką palantową - kl. IV –49 m.