pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 23 maja 2022
  • 29 maja 2022
  • wyświetleń: 15829

[FOTO] Parkingowe braki? Kierowcy zostawiają samochody w parku

Podczas sezonowych wydarzeń, które przyciągają do Pszczyny gości z całego regionu i spoza niego, z pewnością nie jest łatwo o miejsce parkingowe. Czy jednak jest to powód, by parkować samochód w zabytkowym parku, ignorując znak zakazu wjazdu?

Reklama

Kierowcy parkują w zabytkowym parku - 22.05.2022
Kierowcy parkują w zabytkowym parku - 22.05.2022 · fot. czytelnik


W miniony weekend Pszczyna przeżywała oblężenie za sprawą popularnych imprez - Daisy Days i Majówki Konnej, które powróciły do kalendarza wydarzeń po pandemicznej przerwie. Pszczyńskie parkingi położone w pobliżu starówki okazały się niewydolne przy tej liczbie przyjezdnych. Problem parkowania w miejscach niedozwolonych zauważył nasz czytelnik:

- Ostatnio po spacerach, szczególnie w weekendy po pszczyńskim parku i okolicy, zacząłem się zastanawiać, dlaczego ludzie parkują samochody za zakazem parkowania w miejscach zielonych. Czy posiadają Państwo wiedzę dlaczego urząd miasta i służby nic z tym nie robią? Każdy mieszkaniec Pszczyny tam przechodzący głośno wyrażał swoją opinię na ten temat - czytamy w liście od czytelnika, który do wiadomości załączył zdjęcia zrobione w niedzielę. Mieszkaniec twierdzi, że o tym fakcie została przez niego osobiście powiadomiona straż miejska.

Kierowcy parkują w zabytkowym parku - 22.05.2022
Kierowcy parkują w zabytkowym parku - 22.05.2022 · fot. czytelnik


Skontaktowaliśmy się z Urzędem Miejskim w Pszczynie, z prośbą o informację, czy podejmowane są działania, mające na celu wyeliminowanie tego typu zachowań kierowców z zabytkowej części naszego miasta.

Parkowanie na chodniku w niedzielę, 22 maja
Parkowanie na chodniku w niedzielę, 22 maja (rejon parku pszczyńskiego) · fot. czytelnik

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.