Wiadomości
- 17 maja 2022
- wyświetleń: 318
Ile kosztuje odgrzybianie mieszkania
Materiał partnera:
W sytuacji, gdzie mamy do czynienia z grzybem na ścianie, czy suficie, konieczne jest podjęcie jak najszybciej odpowiednich środków. Ważne jest tutaj zwrócenie uwagi na to, że są to warunki, które bezpośrednio zagrażają naszemu zdrowiu. Warto więc w kwestii odgrzybiania zaufać profesjonalnemu podmiotowi sprzątającemu -https://www.kastelnik.pl/odgrzybienie-pomieszczen/. Tego typu firmy posiadają doświadczenie i odpowiedni asortyment. Jednak, gdy zdecydujemy podjąć się tego samodzielnie, musimy zdawać sobie sprawę z pewnych aspektów.
Odgrzybianie domu - na co zwrócić uwagę?
Celem odgrzybiania jest skuteczne pozbycie się grzyba i pleśni zlokalizowanych na ścianach i sufitach w różnego rodzaju budynkach. Ważne jest, aby wykryć także, jaki bezpośrednio był powód powstania grzyba. Często okazuje się nim być zalanie. Gdy nie zadbamy po nim o osuszanie pomieszczenia z dużą pewnością powstanie w nim wilgoć, a w związku z nią zagrzybienie lub pleśń. Plechy i ich przetrwalniki warto usuwać wyłącznie za pomocą atestowanych i certyfikowanych środków biobójczych. Mają one za zadanie skutecznie zlikwidować grzyby i pleśń, dzięki czemu będziemy mogli bezpiecznie korzystać z danych pomieszczeń.
Ceny odgrzybiania w zależności od miejsca realizacji usługi
Tak jak, już wspomnieliśmy najlepiej w kwestii odgrzybiania domów po awarii kanalizacyjnej, czy powodzi zaufać profesjonalistom. Oferują oni zależnie od swojego doświadczenia i kompetencji różnorodne ceny swoich usług. Każdy klient dostaje zazwyczaj indywidualną wycenę, która jest zależna od tego, ile pracy trzeba włożyć. Jednak istnieją też tak zwane ceny bazowe, dzięki którym możemy wstępnie przygotować się na koszty. Oto cennik na podstawie którego działa przedsiębiorstwo Kastelnik:
- odgrzybianie mieszkania od 1000 zł;
- odgrzybianie domu jednorodzinnego od 2000 zł;
- odgrzybianie piwnicy od 500 zł;
- odgrzybianie średniej wielkości pokoju 300 zł;
- odgrzybianie elewacji od 30 zł za m2.
Jakie są najlepsze preparaty do odgrzybiania?
Najlepszymi preparatami do odgrzybiania są przede wszystkim te środki, których skuteczność jest potwierdzona poprzez nadanie im atestów. Istotne jest także, by po zakupie dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi lub kartą charakterystyki pochodzącą od producenta. Uwagę należy również zwrócić na to, na jaki bezpośrednio materiał będziemy działać. Czy jest to drewno lub tynk, czy też tworzywo sztuczne? W składzie takiej specjalistycznej chemii znajdziemy głównie wodór, chlor czy sole. Przed samą aplikacją ich grzyb powinien zostać zeskrobany, a z drewnianych części usunięty materiał, w którym zlokalizowaliśmy bezpośrednio plechy.
Usuwanie grzyba ze ścian mieszkania
Dużą uwagę podczas usuwania grzyba ze ścian w mieszkaniu powinno zwrócić się na aspekt bezpieczeństwa. Bowiem już sam fakt występowania w nim wykwitów jest dla nas dużym zagrożeniem. Do tego dochodzi jeszcze stosowanie środków chemicznych, które mają je skutecznie zlikwidować. Odgrzybianie w mieszkaniu wykonują specjaliści i nie mogą przebywać na jego terenie osoby trzecie. Technicy usuwający pleśń i inne wykwity zabezpieczeni są podczas pracy w środki ochrony osobistej tj. maski, rękawice czy kombinezony ochronne. Usuwanie grzyba ze ścian polega na opryskiwaniu lub smarowaniu ich dedykowanym środkiem biobójczym.
Odgrzybianie całego domu - nieszczelna izolacja budynku
Krokiem, którego nie powinno się pomijać podczas odgrzybiania domu, jest analiza tego, co było bezpośrednią przyczyną powstania grzyba. Specjalistyczne jednostki wykonują w tym celu analizę mykologiczną. Możemy w niej znaleźć między innymi takie informacje jak np.: bezpośrednią przyczynę powstania, określenie ilości szkód, czy też pracy, jakie trzeba wykonać, by zlikwidować wykwity. Jedną z częściej występujących przyczyn powstania grzyba w domu jest nieszczelna izolacja budynku, przez co dochodzi w nim do zawilgocenia. Zaraz po odgrzybianiu powinno się wykonać prace związane z naprawą elewacji, by nie doszło do ponownego zagrzybienia.
Odgrzybianie piwnicy po zalaniu wodą
Innym częstym powodem powstania wilgoci w domu jest zalanie. Dochodzi do tego na niskich kondygnacjach budynku, czyli zazwyczaj w piwnicach. Środki zapobiegawcze wówczas powinno podjąć się natychmiastowo, o ile to możliwe. Na początku wypompowuje się wodę. Następnie konieczne jest osuszenie piwnicy po zalaniu. Jeśli o tym zapomnimy, będziemy mierzyć się z wilgocią, a potem z grzybem i pleśnią. Gdy już do tego dojdzie, lepiej zadzwonić do specjalistycznej firmy sprzątającej, która wykonuje czyszczenie po zalaniu. Zadba ona o każdy szczegół, dzięki czemu unikniemy dalszych przykrych konsekwencji.
Usuwanie grzyba ze ściany łazienki - wilgoć to wróg numer 1
Po zlokalizowaniu ciemnych wykwitów w naszej łazience szukamy skutecznego rozwiązania na pozbycie się ich. Jeśli tego nie uczynimy, będziemy narażeni na takie konsekwencje zdrowotne jak np.: bóle głowy, choroby skóry, bóle żołądka, czy też problemy z funkcjonowaniem nerek i wątroby. Usuwanie grzyba ze ściany łazienki świadczone jest z zastosowaniem aktywnych środków biobójczych. Warto wspomnieć o tym, że w trakcie tego zabiegu często wykonuje się również osuszanie pomieszczenia.
Co robić, by chronić się przed grzybem i pleśnią?
Działaniami, które zdecydowanie mogą uchronić nas przed powstaniem grzyba i pleśni jest przede wszystkim profilaktyka. Rozumie się przez to regularny przegląd systemów kanalizacyjnych, przewodów wentylacyjnych lub sprawdzanie stanu izolacji budynków. Niemałe znaczenie ma także osuszanie po zalaniu. Nie wystarczy wówczas zwykłe wietrzenie poprzez otwarcie okien, czy też podwyższenie temperatury. Profesjonalne osuszacze możemy również zamówić do użytku domowego od specjalistycznych firm sprzątających.
Podczas problemu, jakim jest grzyb i pleśń, powinniśmy wziąć pod uwagę to, że warto zaufać wówczas specjalistom. Doskonale radzą sobie oni ze skutecznym usuwaniu wykwitów. Cena takiej usługi w zależności od sytuacji i firmy rozpoczyna się już od 300 zł, a sięgać może nawet kilku tysięcy złotych. Nie warto ryzykować i działać w zaawansowanych przypadkach zagrzybienia samodzielnie, bo wiązać się to może z przykrymi konsekwencjami zdrowotnymi.